13. 4. 2014

Rokometaši Celja Pivovarne Laško v končnici za prvaka dobili derbi na gostovanju v Mariboru

Na derbiju četrtega kroga v končnici za prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se pomerila Maribor Branik in Celje Pivovarna Laško. Tekma v dvorani Lukna v Mariboru se je končala z zmago gostov iz Celja z 31:29 (19:15).

MARIBOR BRANIK - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 29:31 (15:19)

Maribor - Dvorana Lukna, gledalcev: 1200, sodnika: Rižner in Teršek.

Maribor Branik: Škalički, Vran (3 obrambe), Čudič (7 obramb), Štefanič, Žmavc, Kaleb 9 (2), Jamnik 1, Razgor 2, Kodrin 1, Hrastnik 1, Fidel, Zarabec 7 (2), Kleč 4, Marić 3.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak (17 obramb), Skok, Mlakar, Marguč 5 (1), Žuran, Janc, Razgor 1, Skube 4, Miklavčič 3, Slišković 1, Zelenović 2, Žabič, Bundalo, Mačkovšek 5, Lekai 5, Žvižej 5 (3).

Sedemmetrovke: Maribor Branik 7 (4), Celje Pivovarna Laško 5 (4).

Izključitve: Maribor Branik 10 minut, Celje Pivovarna Laško 8 minut.

Po reprezentančnem premoru so Celjani gostovali v Mariboru, kjer so pred slabim mesecem izgubili, tokrat pa so nastopili pod imperativom zmage, ki jih edina ohranja v boju za naslov, in zmagali. Na drugi strani so jim v dvorani Lukna stali visoko motivirani domačini, ki bi z zmago še konkurirali za drugo mesto v 1. NLB Leasing ligi in ki v letošnji sezoni doma še niso oddali obeh točk.

Pivovarji so nastopili brez poškodovanih Vida Poteka in Gregorja Potočnika, vratar Matevž Skok je bil kljub poškodbi v postavi, trener Branko Tamše pa je na tribuni pustil še Blaža Blagotinška in Nikola Ranevskega. Pri domačih na derbiju ni bilo poškodovanih Tineta Poklarja, Tadeja Soka in že dlje časa odsotnega Nikole Špelića.

Po izenačenem uvodnem delu tekme je za prvo vodstvo gostov z dvema zadetkoma prednosti poskrbel Hrvat Ivan Slišković, po zadetku Sebastiana Skubeta za 6:3 v dvanajsti minuti pa je domači strateg Marko Šibila vzel prvo minuto odmora. Mariborčani so se nato približali samo na minus ena, toda v 19. minuti so slovenski podprvaki po uspešni akciji Gašperja Marguča imeli že pet golov prednosti (12:7).

Predvsem po zaslugi učinkovitega Gašperja Marguča in odličnega vratarja Urbana Lesjaka (ubranil je prve tri strele s sedmih metrov) so si Celjani v 25. minuti prvič priigrali kar šest zadetkov naskoka - bilo je 15:9. V naslednjih minutah so Mariborčani po delnem izidu 3:0 visok zaostanek sicer prepolovili na tri (12:15), toda kljub učinkovitemu Anteju Kalebu (v prvem polčasu je dosegel kar osem golov) so na odmor po zadetku gostujočega igralca Nemanje Zelenovića odšli s štirimi zadetki zaostanka (15:19).

Gostitelji so na začetku drugega polčasa zaostanek zmanjšali na dva gola (17:19), nato pa je znova sledilo obdobje igralcev Celja Pivovarne Laško. V 42. minuti je njihova prednost - po delnem izidu 5:0 - znašala že sedem zadetkov (24:17), potem ko Mariborčani kar deset minut niso zadeli v polno.

Kljub visoki prednosti so Celjani začeli delati napake. Domači organizator igre Miha Zarabec (v naslednji sezoni bo nosil celjski dres) je s tremi zaporednimi goli zaostanek svoje ekipe slabih sedem minut pred koncem zmanjšal na štiri - bilo je 24:28.

Toda po minuti odmora trenerja Branka Tamšeta je zadel Madžar Mate Lekai, obrambo pa je nato dodal še vratar Urban Lesjak. Takrat je bilo jasno, da bodo rokometaši Celja Pivovarne Laško (pri vodstvu s 30:28 je zadel Sebastian Skube) odnesli obe točki iz Maribora in da bo domača ekipa doživela svoj sploh prvi domači poraz v letošnji sezoni.