19. 4. 2014

Sevnica - Trimo Trebnje 20:31 (11:15)

Sosedski dvoboj med Sevničani in Trebanjci v petem krogu končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške se je končal z visoko zmago gostov. Trimo je na gostovanju v Sevnici zmagal kar z 31:20 (15:11).

SEVNICA - TRIMO TREBNJE 20:31 (11:15)

Sevnica - Športna dvorana, gledalcev: 100, sodnika: Parezanovič in Klančar (oba Ribnica).

Sevnica: Bratanovič, Boič, Brečko 1, Mrgole 1, Brilej 2, Ošlovnik 2, Grušovnik 2, Flajs 5 (2), Gjerek 5, Gorenjak 1, Pernovšek 1, Djurdjević, Novak, Krnc, Bezgovšek.

Trimo Trebnje: Ferlin, Brana, Radelj 1, Ratajec 8 (6), Kotar 3 (1), Čeh, Skol 3 (1), Sušin 1, Rojc 1, Udovič 5, Blaznik 1 (1), T. Grandovec 6, Florjančič 3.

Sedemmetrovke: Sevnica 4 (2), Trimo Trebnje 10 (9).

Izključitve: Sevnica 6 minut, Trimo Trebnje 4 minute.

Sevničani še kar čakajo na prvo zmago v drugem delu prvenstva, saj so tudi v petem nastopu končnice ostali praznih rok. Tokrat so bili enakovredni le v prvem delu, ko so edinkrat na tekmi celo povedli - 3:2.

Še v 25. minuti pa so gostitelji zaostajali le za gol (10:11), a v končnici prvega dela dopustili Trebanjcem, da so si ustvarili štiri gole naskoka za mirno nadaljevanje (15:11). V drugem delu je razlika v korist gostov hitro narasla na 19:12 in zmagovalec je bil odločen.

V 47. minuti je Trimo vodil že z desetimi zadetki prednosti - 25:15. V 58. minuti je Matic Kotar povišal na rekordnih 31:18, domači pa so nato visok zaostanek le malce omilili.

V soboto bodo Sevničani doma gostili Mariborčane, Trebanjci pa dan prej odhajajo na gostovanje k vodilnemu Gorenju v Velenje.