25. 4. 2014

Gorenje Velenje - Trimo Trebnje 33:30 (16:17)

Na uvodni tekmi šestega kroga v končnici za prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se pomerila Gorenje in Trimo. Aktualni državni prvaki so doma v Rdeči dvorani v Velenju premagali goste iz Trebnjega s 33:30 (16:17).

GORENJE VELENJE - TRIMO TREBNJE 33:30 (16:17)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Backović in Palačković (oba Ljubljana).

Gorenje Velenje: Taletovič, B. Burić, N. Cehte 2, Medved 6, S. Burić 6, Skube 5, Golčar 1, Šoštarič 2, Papež 5, Dobelšek, Gams 1, Nosan 1, Oštir, Dujmovič 4 (2).

Trimo Trebnje: Ferlin, Korelec, Femec, Radelj 6, Murčehajić, Ratajec 14 (4), Čeh, Skol 4, Sušin, Saje, Rojc 3, Udovič 1, T. Grandovec 2, Florjančič, Brana.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 3 (2), Trimo Trebnje 5 (4).

Izključitve: Gorenje Velenje 12, Trimo Trebnje 12 minut.

Velenjčani so drugo polovico končnice za prvaka po pričakovanju začeli z zmago, vendar so se morali zanjo pošteno potruditi. Izbranci gostujočega trenerja Romana Šavriča so gostiteljem skozi celotno tekmo dihali za ovratnik, v prelomnih trenutkih dvoboja pa je bilo vendarle več preudarnosti na strani domačih rokometašev.

Državni prvaki iz Velenja so bili po prvem polčasu v rezultatskem primanjkljaju (16:17). V drugi polovici tekme so vendarle strnili svoje vrste in si v 45. minuti priigrali štiri gole prednosti (26:22), prednost pa so uspešno zadržali do konca tekme.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Senjamin Burić in Niko Medved, ki sta dosegla po šest golov. V gostujoči je blestel Anže Ratajec, ki je Velenjčanom nasul kar 14 golov oziroma skoraj polovico za Trebanjce.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, velenjska pa v Ribnici. Obe tekmi bosta v nedeljo, 4. maja.