25. 4. 2014

Zagorjanke po uspehu v Danilovgradu na pragu uvrstitve na zaključni turnir v regionalni ligi

Z gostovanja v Črni gori v okviru regionalne lige se rokometašice ekipe GEN-I Zagorje vračajo s polovičnim izkupičkom. Po četrtkovem porazu proti Budućnosti s 34:18 (18:9) so danes premagale Danilovgrad s 33:25 (17:8).

DANILOVGRAD - GEN-I ZAGORJE 25:33 (8:17)

Danilovgrad - Športna dvorana Rex, gledalcev: 100, sodnika: Ražnatović in Pavičević (oba Črna gora).

DANILOVGRAD: Nenezić, Rajković, Arenijević, Bulatović, Ujkić 1, Senić 2, Pavičević 3, Grbić 1, Ramusović, Jauković 5, Čavlović 1, Pejović 2, Agović 4, Prelević, Malović 6, Klikovac.

GEN-I ZAGORJE: Pikl, Perić, Gregorc 1, Irman 9, Prašnikar 1, Rebolj 2, Okleščen 5, Bratec, Ferfolja 1, Ljubas 9, Vrbonjak, Mitruševska 5.

Sedemmetrovke: Danilovgrad 7 (6), GEN-I Zagorje 1 (1).

Izključitve: Danilovgrad 6 minut, GEN-I Zagorje 10 minut.

Po izstopu rokometašic Krima Mercatorja so igralke ekipe GEN-I Zagorje ostala edini slovenski klub v letošnji regionalni ligi za ženske. Zagorjanke so proti Danilovgradu zlahka zmagale in se zelo približale uvrstitvi na zaključni turnir najboljših štirih klubov v letošnji tekmovalni sezoni 2013/14.

Vsi dvomi o zmagovalcu tekme v Danilovgradu so bili rešeni že po prvem polčasu, ki so ga Zagorjanke dobile s 17:8. V drugem so si priigrale tudi najvišjo prednost na tekmi, ki je v 45. minuti znašala kar enajst zadetkov, Danilovgrad (v tej sezoni ni osvojil še nobene točke v regionalni ligi) pa je doživel visok poraz.