30. 4. 2014

Istrabenz Plini Izola - Jeruzalem Ormož 32:26 (16:12)

Rokometaši ekipe Istrabenz Plini Izola so prevzeli prvo mesto v končnici za obstanek v 1. NLB Leasing ligi. V sedmem krogu so pred domačimi gledalci ugnali Jeruzalem Ormož z 32:26 (16:12).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - JERUZALEM ORMOŽ 32:26 (16:12)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).

Istrabenz Plini Izola: Kević, Jelovčan, Gregorič, Božič 11 (2), Zorič-Stepančič 3, Smolnik 6 (2), Jurič 6, Vukovič 2, Čosić 3, Kojić 1, Redič, Markovič, Gomezelj.

Jeruzalem Ormož: Cvetko, Belec, Kocbek 2, Peček 2, Kolmančič 2, Topolovec 2, Bogadi 3, Rajšp 3, Čudič 6 (1), Šišmanovič 5, Gregorc 1, Kirič.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 5 (4), Jeruzalem Ormož 2 (1).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 4 minute, Jeruzalem Ormož 4 minute.

Domači rokometaši so v sedmem krogu končnice za obstanek v 1. NLB Leasing ligi prišli že do šeste zmage. Jeruzalem Ormož je s porazom, tretjim v letošnji končnici, s prvega zdrsnil na drugo mesto, na vrhu so zdaj prav Primorci.

Gostitelji so bili v zaostanku do tretje minute (1:2), nato pa so zaigrali precej bolje in hitro prišli do prednosti štirih, petih zadetkov. V uvodu drugega polčasa so Ormožanom zabili še štirikrat, rezultat pa je bil 20:12.

Po golu gostov so znova zadeli trikrat in ko je semafor kazal 23:13, je bila tekma odločena. Jeruzalem Ormož je zaostanek med 47. in 51. minuto sicer prepolovil, vendar so Izolčani ostali dovolj zbrani, da so prišli do zanesljive zmage.

Najboljši strelec tekme je bil Peter Božič z 11 goli, pri Jeruzalemu je Bojan Čudič zadel šestkrat.

Ormožani bodo tekmo 8. kroga igrali v soboto, 10. maja, ko bodo gostili Slovan, Izolčani bodo dan prej gostovali pri Svišu.