29. 6. 2014

SP za mladinke: Slovenke v prvem krogu premagale Kitajsko s šestimi goli razlike

Nastop na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem je ženska mladinska reprezentanca Slovenije začela z zmago. Slovenske mladinke so v prvem krogu skupine D v Čakovcu premagale reprezentanco Kitajske s šestimi goli razlike - 29:23 (13:11).

SLOVENIJA - KITAJSKA 29:23 (13:11)

Čakovec - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: El Sayed in Rashed (oba Egipt).

Slovenija: Hrovatič (18 obramb), Golob (2 obrambi), Tripkovič, Milakovič, Jurič 6, Mrmolja 5, Ferfolja 1, Jagurdžija 1, Melavc, Regner, Stanko 3, Ljepoja, Leški 7 (2), Pirc, Ugrin 2 (1), Pišek 4.

Kitajska: Du (4 obrambe), Huang (4 obrambe), Ji, Jia 2, Liang, Xin 4, Tian 2, Yu 2, Li 1, Liao, Zhang 2, Yang, Jin 10 (9), Qiao.

Sedemmetrovke: Slovenija 4 (3), Kitajska 11 (9).

Izključitve: Slovenija 16 minut, Kitajska 10 minut.

Začetek tekme je pripadel Kitajkam, ki so v enajsti minuti vodile s 5:3. Toda ekipa selektorja Bojana Voglarja je zatem v dobrih dveh minutah naredila delni izid kar 4:0 in v 14. minuti povedla s 7:5. Slovenske mladinke so nato povedle z 9:6, vendar so Azijke s tremi zaporednimi goli spet izenačile (9:9).

Zaključne minute prvega polčasa so znova pripadle Sloveniji, ki je po rezultatu 10:10 trikrat zadela mrežo Kitajske, na odmor pa je odšla s plus dva (13:11). Na začetku drugega polčasa je Voglarjeva ekipa ves čas vodila z razliko od dveh do štirih zadetkov, najvišjo prednost pa si je priigrala deset minut pred koncem, ko je bilo 25:19.

Nato so pobudo prevzele kitajske mladinke in v petih minutah naredile delni izid 4:1. Zaostanek so tako zmanjšale samo na tri gole - 23:26 v 56. minuti. Toda končnica tekme je spet minila v znamenju Slovenk, ki so odgovorile z delnim rezultatom 3:0 in se veselile zmage v Čakovcu z 29:23.

V reprezentanci Slovenije so največ golov dosegle Veronika Leški (7), Manca Jurič (6) in Dominika Mrmolja (5), vratarka Klara Hrovatič pa je zbrala kar 18 obramb. V drugem krogu se bodo Slovenke pomerile s Tunizijo. Tekma v Čakovcu bo v nedeljo, 29. junija, ob 20.30.

Na drugih dveh tekmah v skupini D v Čakovcu je bila Rusija boljša od Brazilije s 35:19 (13:10), Romunija pa od Tunizije s 35:22 (20:8).