3. 7. 2014

Ženska mladinska reprezentanca na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem izgubila proti Rusiji

Na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem je ženska mladinska reprezentanca Slovenije doživela drugi zaporedni poraz. Po porazu proti Romuniji (24:30) so slovenske mladinke v četrtem krogu skupine D v Čakovcu izgubile tudi z Rusijo – končni rezultat je bil 27:36 (15:20).

SLOVENIJA - RUSIJA 27:36 (15:20)

Čakovec - Športna dvorana, gledalcev: 250, sodnika: Gonzales in Prieto (oba Urugvaj).

Slovenija: Tripkovič (1 obramba), Golob (6 obramb), Hrovatič (3 obrambe), Milakovič, Jurič Mrmolja, Ferfolja 4 (4), Jagurdžija 3, Melavc, Regner 4, Stanko 6, Ljepoja 4, Leški 1 (1), Pirc 4, Ugrin, Pišek 1.

Rusija: Zikova (0 obramb), Trusova (2 obrambi), Anoškina (10 obramb), Černova 5, Dmitrijeva 7, Hrapova 3, Vjahireva 5, Vedehina 5, Vidrina 2 (2), Kožokar 1, Petrova 1, Ihneva 1, Pavlova 2, Malašenko 4, Kostomaha, Karpačeva.

Sedemmetrovke: Slovenija 6 (5), Rusija 2 (2).

Izključitve: Slovenija 8 minut, Rusija 4 minute.

Po štirih kolih tekmovanja na Hrvaškem ima slovenska izbrana vrsta polovičen izkupiček. Ekipa selektorja Bojana Voglarja je v skupini D najprej premagala Kitajsko (29:23) in Tunizijo (33:26), nato pa izgubila proti Romuniji in Rusiji.

Rusinjam, ki so na prvih treh tekmah trikrat zmagale, so se Slovenke povsem enakovredno upirale do rezultata 8:8 v 17. minuti. Do takrat je bilo zabeleženih kar sedem izenačenj, samo enkrat pa so si ruske mladinke uspele priigrati dva zadetka prednosti (5:3).

Nato so nasprotnice počasi začele prevzemati pobudo na igrišču in razlika je počasi naraščala. Pri vodstvu z 12:10 je Rusija naredila delni izid 3:0 in v 23. minuti je imela prvič na tekmi v Čakovcu plus pet (15:10), z enako razliko pa se je končal tudi prvi polčas (20:15).

Na začetku drugega polčasa si je ruska reprezentanca hitro priigrala visoko prednost osmih golov (24:16 v v 37. minuti). Toda slovenske mladinke so jim odgovorile s petimi zaporednimi zadetki in zmanjšale zaostanek samo na tri (21:24 v 43. minuti).

Enaka razlika je bila tudi deset minut pred koncem (24:27), toda zaključni del je spet pripadel izbrani vrsti Rusije. Ta je do konca dosegla kar devet golov, Slovenija pa samo tri. Prvič so ruske mladinke povedle z devetimi zadetki razlike v predzadnji minuti (35:26), plus devet pa je bilo tudi na koncu (36:27).

V zadnjem krogu bo Slovenija igrala z Brazilijo. Tekma bo v soboto, 5. julija, ob 18.30.