25. 8. 2014

Zlata medalja za slovenske kadete po zmagi z Egiptom na svetovnih igrah mladih na Kitajskem

Slovenski kadeti so na svetovnih igrah mladih v Nandžingu na Kitajskem osvojili zlato kolajno! V velikem finalu so se naši rokometaši srečali z reprezentanco Egipta in zmagali z 31:25 (13:11), bronasto medaljo pa je osvojila Norveška, ki je na tekmi za tretje mesto premagala Katar s 33:25 (19:13).

SLOVENIJA - EGIPT 31:25 (13:11)

Nandžing - Športna dvorana JSC Gymnasium, sodnika: K. Gasmi in R. Gasmi (oba Francija).

Slovenija: Kastelic (11 obramb), Urbič (0 obramb), Rašo 1, Stojnič 1, Kavčič, Kikanovič, Janc 8, Prevolnik, Kotar 1, Malus 6, Sokolič 3, Beđeti, Marguč 8 (5), Cvetko 3.

Egipt: Saleh (9 obramb), Eltayar (4 obrambe), Morsy 3, Shehab, Abdelaal 3, Refaat 5 (2), Wafa, Salem 4 (3), Abdelhamid, Abdelwahab, Omar 4, Belal 2, Ramadan 4, Abdou.

Sedemmetrovke: Slovenija 5 (5), Egipt 8 (5).

Izključitve: Slovenija 14 minut, Egipt 16 minut.

Slovenski rokometaši so dosegli še en fantastičen mednarodni uspeh. Po zlati medalji na letošnjem olimpijskem festivalu evropske mladine v Utrechtu na Nizozemskem (v finalu zmaga proti Norveški z 28:23) je moška kadetska reprezentanca Slovenije osvojila zlato medaljo tudi na svetovnih igrah mladih v Nandžingu na Kitajskem, potem ko je v finalu premagala Egipt z 31:25 (13:11).

V finalu v Nandžingu sta se srečali reprezentanci, ki sta na prvih treh tekmah trikrat zmagali. Slovenci so bili v skupinskem delu boljši od Tunizije (33:12) in Katarja (38:23) ter v polfinalu od Norveške (33:30), Egipčani pa najprej od Norveške z 28:27 in Brazlije z 29:23, nato pa še v polfinalu od Katarja (34:26).

Do rezultata 5:5 v 16. minuti si v finalu nobena ekipa ni uspla priigrati več kot gola razlike, nato pa si je ekipa selektorja Janija Klemenčiča po treh zaporednih zadetkih prva prigrala malo večjo prednost (8:5 v 19. minuti). Po izmeničnih golih je bila enaka razlika še pri rezultatu 10:7, 11:8 in 12:9 za Slovenijo, v predzadnji minuti prvega polčasa pa se je Egipt približal samo na 11:12.

Na začetku drugega polčasa so slovenski kadeti (igralci, rojeni letnik 1996 in mlajši) spet imeli tri gole prednosti (14:11, 16:13, 17:14), vendar so Egipčani v 37. minuti rezultat izenačili na 17:17. Toda Slovenci so najprej naredili delni rezultat 3:0 za vodstvo z 20:17, kmalu zatem pa še 6:0 in v 49. minuti so vodili že s 26:19.

Glede na visoko razliko je bilo jasno, da bo Slovenija zmagala in da bodo naši rokometaši svoji domovini priigrali prvo zlato medaljo na letošnjih svetovnih igrah mladih na Kitajskem. Egipčani se do konca tekme niso uspeli približati na manj kot pet golov razlike, tako da niso ubranili naslova mladinskega olimpijskega prvaka.

Za Slovenijo so največ zadetkov dosegli Gal Marguč, Blaž Janc (po 8) in Jaka Mlus (6), za Egipt pa Aly Refaat (5), Ahmed Salem, Yahia Omar in Shady Ramadan (po 4).

Jaka Malus, reprezentant Slovenije: "Ekipa je bila od začetka odločena, da bo zmagala. To se je videlo. Tekmo smo imeli v rokah. V drugem polčasu smo stisnili, ko to storimo, nam nobena ekipa ne more konkurirati."

Blaž Janc, reprezentant Slovenije: "Najprej se moramo zahvaliti navijačem iz Slovenije, ki so nas prišli podpret. Mislim, da bomo šele jutri dojeli, kaj smo dosegli za slovenski rokomet. Presrečni smo."

Zlato odličje so si okrog vratu nadeli slovenski reprezentanti Jakob Beđeti, Aleks Kavčič, Urh Kastelic, Matic Kotar, Jan Prevolnik, Rok Cvetko, Žiga Urbič, Blaž Janc, Jaka Malus, Gal Marguč, Luka Kikanovič, Tilen Sokolič, Darko Stojnič in Leon Rašo.

SVETOVNE IGRE MLADIH - KITAJSKA 2014Naši kadeti v polfinalu svetovnih iger mladih na Kitajskem boljši od Norveške, v finalu z EgiptomSvetovne igre mladih na Kitajskem: Slovenci visoko premagali Katar, v polfinalu z NorveškoSlovenski kadeti na prvi tekmi na svetovnih igrah mladih na Kitajskem nadigrali Tunizijo s 33:12Na svetovnih igrah mladih na Kitajskem kadetska reprezentanca Slovenije med favoriti za kolajne