1. 9. 2014

Podpis pogodbe o sodelovanju med Rokometno zvezo Slovenije in iransko rokometno zvezo

Ugled Rokometne zveze Slovenije v svetu je zelo velik, predvsem, ko gre za delo na strokovnem področju. Zato ni čudno, da si tesnejšega sodelovanja želi tudi iranska rokometna zveza. Z njo je RZS pretekli petek podpisala sporazum o sodelovanju.

Slovenski športniki, predvsem pa strokovnjaki, so v Iranu pustili globok pečat. Slovenski strokovnjak Borut Maček je tako selektor moške iranske reprezentance, ki je med drugim tudi udeleženec svetovnega prvenstva v Katarju. Pretekli petek sta predstavnika obeh zvez, v imenu obeh predsednikov, dr. Nassirija Khorse in Franja Bobinca, podpisala sporazum o sodelovanju na športnem področju. V okviru tega sporazume je letos v Iranu že gostovala slovenska moška mladinska reprezentanca, ki je odigrala dve tekmi s člani Irana, dve tekmi pa z mladinci. Sodelovanje se bo zdaj razširilo tudi na druga področja, in tudi na ženski rokomet. Iranska moška članska reprezentanca je bila v preteklih dneh že na pripravah v Sloveniji, kjer je odigrala vrsto prijateljskih tekem, vrnila pa se bo bržčas že decembra, ko se bo pripravljala za nastop na SP v Katarju.