6. 9. 2014

Znani pari šestnajstine finala pokala Slovenije za sezono 2014/15 v ženski konkurenci

RZS je opravila žreb 1/16 finala pokala Slovenije za ženske. Najboljša slovenska ekipa Krim Mercator, branilka naslova v državnem in pokalnem tekmovanju, se je neposredno uvrstila v osmino finala, njena najhujša tekmica iz Zagorja pa se bo pomerila z ekipo Tenzor DP Logik Ptuj.

Drugi pari šestnajstine finala pokala Slovenije za ženske so Brežice - Krka, Burja Škofije - Branik in Adria Transport Logatec - ŽURD Koper. Tekme bodo na sporedu 24. septembra.

V osmino finala so se poleg Krima neposredno uvrstile še Celje Celjske mesnine, Zelene doline Žalec, Veplas Velenje, Piran, Mlinotest Ajdovščina, Naklo Peko Tržič, Ljubljana, Nazarje, Jadran Bluemarine Hrpelje Kozina, Škofja Loka in Litija.

Poleg dvanajstih klubov, ki niso bili izžrebani v šestnajstini finala, se bodo v osmino finala uvrstili še štirje zmagovalci tekem 1/16-finala.