13. 9. 2014

Riko Ribnica - Trimo Trebnje 24:19 (14:5)

V drugem krogu v 1. NLB Leasing ligi so se Ribničani znova veselili zmage. Pred domačimi gledalci so igralci Rika Ribnice nadigrali Trimo iz Trebnjega z rezultatom 24:19, že po prvem polčasu pa so vodili kar z devetimi zadetki razlike (14:5).

RIKO RIBNICA - TRIMO TREBNJE 24:19 (14:5)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Backovič (Ljubljana) in Smolko (Gornja Radgona).

Riko Ribnica: Leban 5 (1), Fink 2, Atanasov, Merhar 1, Grebenc 5, Henigman 3, Nosan 1, Andoljšek, Pucelj 3, Skušek 3 (2), Knavs, Klarič, Perovšek, Markovič, Batinič 1, Košmrlj.

Trimo Trebnje: Jelovčan, Zaplotnik, Femec, Skol 2 (1), Kotar, Sušin 4, Željko, Baznik, Potočnik 5, Udovič, Sašek 2, Grandovec 2, Florjančič 4, Brana, Urdič.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (3), Trimo Trebnje 3 (1).

Izključitve: Riko Ribnica 12 minut, Trimo Trebnje 6 minut.

Ribničani so zanesljivo dobili dolenjski derbi. Odločilna je bila dobra igra Jana Grebenca, Nika Henigmana in Janeza Skuška v prvem delu, ki so poskrbeli za vodstvo z 9:2, 11:4 in ob koncu celo za 14:5, s čimer je bil ob polčasu zmagovalec tekme praktično znan.

V drugem delu so Trebanjci dokazali, da znajo igrati rokomet in se približali na tri gole zaostanka, najprej na 18:15 in nazadnje na 21:18, preobrata pa niso zmogli.

Rokometaši Ribnice bodo v 3. krogu v petek gostovali v Novem mestu pri Krki, Trimo Trebnje pa bo prav tako v petek gostil ekipo Krškega.