13. 9. 2014

Slovenj Gradec 2011 - Jeruzalem Ormož 29:27 (13:16)

Igralci ekipe Slovenj Gradec 20011, novinci v letošnji 1. NLB Leasing ligi, so si v drugem krogu priigrali prvi par točk. V domači dvorani so se srečali z Jeruzalemom Ormožem in ga po preobratu v drugem polčasu premagali z 29:27 (13:16).

SLOVENJ GRADEC 2011 - JERUZALEM ORMOŽ 29:27 (13:16)

Slovenj Gradec - Športna dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Klančar in Kočevar (oba Ribnica).

Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Šavc 4, Voršič, Zbičajnik, Čivčič, Ovniček 4, Doberšek, Kašnik, Levc 5, Kresnik 2, Kobold, Šol 3, Poklič 10 (4), Plešej, Podstenšek, Štumpfl 1.

Jeruzalem Ormož: Bratanovič, Kolmančič, Rajšp, Kocbek 1, Bogadi 2, Radujković 3, Čudič 11 (5), Gregorc 7 (2), R. Cvetko, T. Cvetko, Petrovič, Mesarić 1, Grizolt, Balent, Veselko 1, Topolovec 1.

Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 4 (4), Jeruzalem Ormož 7 (7).

Izključitve: Slovenj Gradec 2011 12 minut, Jeruzalem Ormož 8 minut.

Slovenjgradčani so po pričakovanem porazu v prvem krogu proti Gorenju tudi tokrat slabše začeli tekmo proti realno precej šibkejšemu tekmecu, kot so bili Velenjčani. Prekmurci, ki so uvodoma premagali Krško, so v prvem delu prevladovali, v drugem polčasu pa so domači strnili vrste in naredili preobrat za prvo zmago v prvenstvu.

Najboljši strelec pri domačih je bil Franci Poklič z desetimi zadetki, pri gostih je enega več dosegel Bojan Čudič. Ormožani so bili v prvem polčasu boljši tekmec in praktično ves čas vodili, tudi za štiri zadetke (14:10, 15:11), na glavni odmor pa so nesli tri zadetke prednosti (16:13).

Povsem drugače je bilo v drugem polčasu. Gostitelji so iz garderobe prišli odločnejši. Čeprav so gosti v uvodnih minutah oplemenitili svojo prednost na 18:13, pa so domačini z delnim izidom 4:0 pokazali, da se ne bodo kar tako predali. Najprej so izenačili na 19:19, prvič povedli z 21:20, nato pa se niso več znašli v zaostanku. Še več, v odločilnih trenutkih tekme so ves čas vodili za dva zadetka, kolikor je razlika med tekmecema znašala tudi na koncu.

V naslednjem krogu Korošce v soboto čaka gostovanje na obali pri Izoli, ekipa iz Prlekije pa bo prav tako v soboto gostila Velenjčane.