13. 9. 2014

Loka 2012 - Sevnica 18:15 (10:7)

Škofjeločani so v drugem krogu v 1. NLB Leasing lige poskreli za prvo prvenstveno zmago v novi sezoni. V dvorani Poden so igralci Loke 2012 ugnali goste iz Sevnice z 18:15 (10:7), ki so tako doživeli drugi zaporedni poraz v tej sezoni.

LOKA 2012 - SEVNICA 18:15 (10:7)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev: 200, sodnika: Cvetko (Celje) in Žibret (Trbovlje).

Loka 2012: Pajntar, M. Vrbinc 1, Rakovec, Šibanc 2, Lapajne 2, Kavčič 1, Štremfelj, Korošec, Čebron 1, Cingesar 1, Bradeško 3, Dolenec 1, Rant, A. Vrbinc, Rebič 2, Setnikar 4 (3).

Sevnica: Brglez, Gerčar, Krnc 1, Djurdjević 1, Brglez, Cigler, Gorenjk, Štefanič 2, Novšak, Kuhar, Brilej 1, Bezgovšek, Gjerek 2, Pernovšek 6 (6), Suholežnik 2, Mrgole.

Sedemmetrovke: Loka 2012 5 (3), Sevnica 8 (6).

Izključitve: Loka 2012 8 minut, Sevnica 8 minut.

Po uvodnem visokem porazu v Celju so Gorenjci vendarle pokazali, da so v dvoboju s številnimi slovenskimi ekipami lahko enakovreden tekmec in proti Sevničanom so si priigrali prvi točki. Gostje nanju še čakajo.

Prvo večjo prednost so si Škofjeločani priigrali sredi prvega dela, ko je v 13. in 14. minuti dvakrat zadel Januš Lapajne, prednost je narasla na 7:4 in tri gole naskoka so domači obdržali do menjave strani. V nadaljevanju so bila domača vrata za goste v uvodnih minutah zaklenjena, kar so gostitelji izkoristili za najvišje vodstvo na tekmi - 13:7.

Domača prednost se je počasi topila, Luka Pernovšek pa je imel ob sedemmetrovkah mirno roko in med 56. in 59. minuto je s tremi zaporednimi goli Sevničane približal na 16:15. Rok Setnikar in Matija Verbinc pa sta v zadnji minuti le še potrdila zmago domačih.

V naslednjem krogu bodo Gorenjci v soboto gostovali v Mariboru, Sevnica pa bo v svoji dvorani gostila ljubljanski Slovan.