13. 9. 2014

Gorenje Velenje - Maribor Branik 33:31 (17:18)

Prvi derbi v novi sezoni 2014/15 v 1. NLB Leasing ligi za moške je pripadel rokometašem Gorenja iz Velenja. Slovenski podprvaki so se v Rdeči dvorani pomerili z lani tretjeuvrščenim Mariborom Branikom in tesno zmagali s 33:31 (17:18).

GORENJE VELENJE - MARIBOR BRANIK 33:31 (17:18)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 450, sodniki: Nahtigal (Ljubljana) in Sok (Ormož).

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Medved 4, S. Burić 2, Szyba, Golčar 9, Šoštarič 3, Kleč 1, Dobelšek, Papež 3, Gams, Dujmovič 5 (1), Skube 5, Bećiri 1.

Maribor Branik: Taletovič, Čudič, Kalički, Cingesar 1 (1), Špelić 1, Mišković, Žabič 1, Fidel 3, Žmavc, Poklar 9 (3), Mlakar 8, Sok 2, Kaleb 6 (2).

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (1), Maribor Branik 8 (6).

Izključitve: Gorenje Velenje 6 minut, Maribor Branik 10 minut.

V prvem derbiju slovenskega prvenstva so Velenjčani v dvoboju z Mariborčani vknjižili drugi par točk in ob Celjanih in Ribničanih ostajajo tretja nepremagana ekipa. Med junaki tekme je bil nedvomno Rok Golčar, ki je vseh svojih devet golov dosegel v drugem delu, na drugi strani jih je v mariborskem dresu prav tako devet dosegel Tine Poklar.

Predvsem v prvem delu so imeli gostitelji težko delo. Razigrani Mariborčani so vodili s 4:1 in 6:3, tesno prednost pa imeli vse do konca polčasa. Tudi po menjavi strani so Žiga Mlakar, Dušan Fidel in Poklar poskrbeli za novo vodstvo Maribora s tremi zadetki, a le za nekaj minut, saj so Mariborčani na krilih Golčarja že v 35. minuti vodili z 21:20.

Golčar in Staš Skube sta poskrbela za popoln preobrat in v 46. minuti so imeli domači zanesljivo prednost 27:22. A tekme s tem še ni bilo konec, saj so se gostje večkrat, prvič pri izidu 29:27, približali na dva gola, resneje pa zmage gostiteljev niso ogrozili.

V tretjem krogu bodo Velenjčani v soboto gostovali v Ormožu, Mariborčani pa bodo v dvorani Tabor gostili ekipo iz Škofje Loke ter se po gostovanjih v Sevnici in Velenju prvič v sezoni predstavili domačemu občinstvu.