26. 9. 2014

Gorenje Velenje - Loka 2012 36:27 (19:11)

V četrtem krogu v 1. NLB Leasing ligi so rokometaši Gorenja iz Velenja dosegli četrto zaporedno zmago. Slovenski podprvaki so v domači Rdeči dvorani premagali Loko 2012 iz Škofje Loke z devetimi goli razlike - rezultat je bil 36:27 (19:11).

GORENJE VELENJE - LOKA 2012  36:27 (19:11)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Brecelj (Ajdovščina) in Murko (Šmarje pri Jelšah).

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 2, Medved 9 (4), S. Burić 2, Szyba 2, Skube 2, Golčar, Šoštarič 3, Papež 3, Kleč 5, Dobelšek 3, Gams 3, Nosan, Dujmovič 2 (1).

Loka 2012: Panjtar, M. Vrbinc, Rakovec, Lapajne 11 (6), Kavčič 5, Štremfelj, Korošec 3 (2), Čebron, Cingesar 1, Bradeško, Dolenec 1, Rant, A. Vrbinc, Rebič 2, Setnikar 4.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 6 (5), Loka 2012 10 (8).

Izključitve: Gorenje Velenje 8 minut, Loka 2012 10 minut.

Velenjska ekipa je po pričakovanju dosegla četrto zmago, po Slovenj Gradcu, Mariboru in Ormožu je na kolena položila še zasedbo iz Škofje Loke, ki je doživela tretji poraz.

Izbranci domačega trenerja Ivana Vajdla so vse dvome o zmagi razrešili v prvi polovici tekme. Že po nekaj minutah so vodili s 7:1, prvi polčas p zaključili s prednostjo osmih golov (19:11).

V drugem polčasu so Velenjčani brez stresnih trenutkov tekmo pripeljali do konca in dosegli četrto zaporedno zmago v letošnji sezoni (36:27).

V domači zasedbi sta bila strelsko najbolj učinkovita Niko Medved z devetimi in Blaž Kleč s petimi zadetki, v gorenjski pa je Januš Lapajne dosegel enajst golov.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Izoli, škofjeloška pa bo gostila ljubljanski Slovan. Obe tekmi bosta v soboto, 4. oktobra.