26. 9. 2014

Slovan - Maribor Branik 27:34 (14:19)

V dvorani na Kodeljevem v Ljubljani sta se v četrtem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške srečala Slovan in Maribor Branik. Prvenstveni točki sta tokrat odpotovali v Maribor, kajti gostje so zmagali s 34:27 (19:14).

SLOVAN - MARIBOR BRANIK 27:34 (14:19)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev: 250, sodniki: Kavalar (Celje) in Žitnik (Trebnje).

Slovan: Nunčič, Prevolnik, Ži. Matajič 1, Bogdanič-Jenko 7 (2), Malešević, Selaković, Kete 4, Stojnič 1, Erak 5 (2), Krivic, Topolovec 1, Kovačič 1, Ža. Matajič 1, Planinc, Sankovič 6, Cvetko.

Maribor Branik: Taletovič, Čudič, Kalički, Cingesar, Špelić 1, Mišković 5, Žabič, Fidel 4, Žmavc, Poklar 4, Mlakar 5, Sok 10, Kaleb 5 (3).

Sedemmetrovke: Slovan 4 (4), Maribor Branik 3 (3).

Izključitve: Slovan 4 minute, Maribor Branik 6 minut.

Mariborčani so v slovenski prestolnici osvojili obe točki in se s tretjo zmago v prvih štirih kolih zavihteli na tretje mesto v 1. NLB Leasing ligi. Njihova zmaga je povsem zaslužena, saj so imeli večji del tekme mlade Ljubljančane v popolni oblasti.

Do 20. minute je bila tekma odprta, nato pa so v hramu slovenskega rokometa zavladali izbranci gostujočega trenerja Marka Šibile in si v 24. minuti priigrali prednost štirih golov (13:9). Štajerci so razliko treh do šestih golov nato imeli večji del tekme.

Varovanci domačega stratega Boštjana Ficka jih navkljub stalni želji po preobratu niso mogli resneje ogroziti. Na koncu so Ljubljančani izgubili za sedem golov (34:27).

V zmagoviti ekipi sta bila strelsko najbolj razpoložena Tadej Sok z desetimi in Ante Kaleb s šestimi goli, v poraženi pa je Tim Bogdanič-Jenko dosegel sedem zadetkov.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Sviš Ivančno Gorico, ljubljanska pa bo gostovala v Škofji Loki. Obe tekmi bosta v soboto, 4. oktobra.