27. 9. 2014

Sviš Ivančna Gorica - Sevnica 23:25 (14:15)

Sviš iz Ivančne gorice tudi po četrtem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške ostaja brez osvojene točke. Tokrat je na domačem igrišču izgubil z rokometaši Sevnice, ki so bili boljši z rezultatom 25:23 (15:14).

SVIŠ IVANČNA GORICA - SEVNICA 23:25 (14:15)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ, gledalcev: 180, sodnika: Cvetko (Celje) in Majer (Trebnje).

Sviš Ivančna Gorica: Mohar, Slapničar, Tekavec, Nered 1, Potokar, Marušič 6 (1), Zavodnik 2 (1), S. Stopar 9 (3), Pekolj 1, Košir, Kalabić 2, Marinčič, Kristan, G. Stopar 2, Bučar, Košir.

Sevnica: Gerčar, Dražetić 7 (1), Ž. Krnc 1, Djurdjević 5 (1), Brglez, Cigler 1, Gorenjak, Štefančič, Novšak, Kuhar 1, Brilej 2, Bezgovšek 1, Gjerek 5, Župeuc, Suholežnik 2, J. Krnc.

Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 8 (5), Sevnica 2 (2).

Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 8 minut, Sevnica 10 minut.

Rdeč karton: Djurdjević (Sevnica, 55. minuta).

Sevnica je dosegla prvo zmago v najmočnejšem domačem ligaškem tekmovanju, zasedba iz Ivančne Gorice pa je na četrti tekmi doživela še četrti poraz.

Gostitelji so se pred tekmo nadejali prvemu paru točk, a so jim načrte preprečili bojeviti Sevničani. Vse do zadnjega piska sirene je bila tekma povsem izenačena.

Gostje so večji del drugega polčasa vodili za gol ali dva, v zadnji minuti pa je imel Tin Marušič priložnost s sedmih metrov, a je bil nenatančen, zato je obveljal izid, ki ga je na nasprotni strani postavil Žan Gjerek.

V prvem delu je kazalo na gladko zmago Sevničanov, ki so vodili že s 7:2, in prednost držali do vodstva s 13:8, a so domači na 14. golu izenačili, edino vodstvo pa so si priigrali v drugem delu pri 17:16.

Zasedba iz Sevnice bo v prihodnjem krogu v soboto, 4. oktobra, gostila Ribnico Riko, ekipa iz Ivančne Gorice pa bo dan kasneje gostovala v Mariboru.