4. 10. 2014

Krka - Slovenj Gradec 2011 36:30 (18:16)

Po dveh domačih porazih v 1. NLB Leasing ligi za moške so se rokometaši Krke veselili prvega uspeha pred domačimi gledalci. V petem krogu so Novomeščani gostili Slovenj Gradec 2011 in ga premagali s 36:30 (18:16).

KRKA - SLOVENJ GRADEC 2011  36:30 (18:16)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 400, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Krka: Štangelj, Jurečič 4, Lavrič 3, Didovič 2, Okleščen 11, Rojc 1, Irman, Jakše, Rašo, Smolnik 7 (5), Vidmar, Cvikl 1, Božič, Potič 4, Adamčič, Klobčar 3.

Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Šavc 1, Voršič 3, Zbičajnik 1, Čivčič, Ovniček 2, Doberšek, Levc 11, Kresnik 1, Kobold, Šol 1, Poklič 6 (4), Soldo, Plešej 1, Podstenšek 1, Štumpfl 1.

Sedemmetrovke: Krka 6 (5), Slovenj Gradec 2011 4 (4).

Izključitve: Krka 6 minut, Slovenj Gradec 2011 4 minute.

Novomeški rokometaši so dosegli skupno tretjo in prvo domačo zmago v državnem prvenstvu. Po zmagoslavjih v Ivančni Gorici in Krškem so v dvorani Marof ugnali še povratnike na prvoligaško sceno iz Slovenj Gradca.

Slovenjgradčani so v prvi tretjini tekme prikazali dobro predstavo, gostitelji pa so zaostanek dveh golov (7:9, 10:12) dokaj hitro nevtralizirali in po sijajni predstavi Grege Okleščena na velik odmor odšli z 18:16. V drugi polovici tekme so vseskozi imeli pod nazorom izbrance gostujočega trenerja Sebastiana Soviča.

Ko so si deset minut pred koncem priigrali prednost štirih golov (29:25), pa je bilo jasno, da bosta točki ostali na domačem igrišču.

V novomeški ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Okleščen z 11 in Žiga Smolnik s sedmimi goli. V zasedbi iz Slovenj Gradca je Vid Levc dosegel 11, Franci Poklič pa šest zadetkov.

Novomeška zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Ormožu, ekipa iz Slovenj Gradca pa Celje Pivovarno Laško. Obe tekmi bosta v soboto, 11. oktobra. (sta)