4. 10. 2014

Sevnica - Riko Ribnica 24:29 (15:17)

Igralci Sevnice so v petem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške doživeli že četrti poraz. Sevničani so se v tem krogu pred domačimi gledalci pomerili z ekipo Riko Ribnica, ki je z rezultatom 29:24 (17:15) dosegla četrto zmago v sezoni 2014/15.

SEVNICA - RIKO RIBNICA 24:29 (15:17)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 200, sodnika: Backović in Nahtigal (oba Ljubljana).

Sevnica: Brglez, Gerčar, Krnc 1, Djurdjević 8 (6), Brglez, Cigler, Gorenjak 2, Štefanič 6, Novšak, Kuhar, Brilej 5, Bezgovšek, Gjerek 1, Pernovšek, Suholežnik 1, Mrgole.

Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 9 (4), Fink 2, Atanasov, Merhar, Grebenc 3, Henigman 5, Nosan 1, Andoljšek, Pucelj 4, Skušek 4 (1), Knavs, Markovič, Batinič 1, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Sevnica 6 (6), Riko Ribnica 5 (5).

Rokometaši iz Ribnice so po pričakovanju slavili v Sevnici, z izjemo poraza proti Celjanom pa dosegli že četrto zmago v petih tekmah.

Gostitelji so bili v prvem in do polovice drugega polčasu dokaj konkurenčni favoriziranim gostom. V prelomnih trenutkih tekme pa so gosti vendarle dvignili raven svoje igre in si v 51. minuti priigrali visoko prednost sedmih golov (28:21) in tako razrešili vse dvome o končnem razpletu.

V zmagoviti ekipi sta bila strelsko najbolj razpoložena Patrik Leban z devetimi in Nik Henigman s petimi goli, v poraženi pa Milo Djurdjević z osmimi goli, od tega jih je šest prispeval po izvajanju sedemmetrovk. Aljoša Štefanič je dosegel šest zadetkov.

Ribniška ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 8. oktobra, gostila mariborski Branik, sevniška pa bo v soboto, 11. oktobra, gostovala v Velenju. (sta)