4. 10. 2014

Urbanscape Loka - Slovan 34:30 (16:13)

Na zadnji sobotni tekmi petega kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se srečala Urbanscape Loka in ljubljanski Slovan. Točki sta ostali v Škofji Loki, saj je domača ekipa premagala goste iz Ljubljane s 34:30 (16:13).

URBANSCAPE LOKA - SLOVAN 34:30 (16:13)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev: 400, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Žibret (Trbovlje).

Urbanscape Loka: Panjtar, M. Vrbinc 3, Rakovec, Šibanc 2, Lapajne 7 (3), Kavčič 6 (1), Štremfelj, Korošec 2, Čebron 1, Cingesar 4, Bradeško 2, Dolenec, Rant, A. Vrbinc, Rebič 4, Setnikar 3 (2).

Slovan: Nunčič, Selaković, Prevolnik, Ži. Matajič 1, Marinček, Bogdanič-Jenko 5 (2), Kete 9, Stojnič, Erak 1, Topolovec 3, Kovačič 2, Ža. Matajič 5 (4), Planinc 1, Sankovič 3, Cvetko.

Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 10 (6), Slovan 7 (6).

Izključitve: Urbanscape Loka 4 minute, Slovan 12 minut.

Gorenjska zasedba je dosegla drugo zmago v državnem prvenstvu. Po Sevnici je v dvorani Poden na kolena položila še ljubljanski Slovan, ki je v petem krogu doživel tretji poraz.

Tekma je bila izenačena, čeravno so bili izbranci domačega stratega Roberta Bradeška bolj ali manj vseskozi v vodstvu. Sredi drugega polčasa so jih Ljubljančani ujeli in izenačili na 23:23, le nekaj minut zatem pa povedli s 24:23.

A gostitelji se niso vdali. Kmalu so zopet prevzeli pobudo in si priigrali prednost dveh golov (26:24), v razburljivi končnici pa nato tudi osvojili obe točki.

V domači zasedbi sta bila najbolj učinkovita Januš Lapajne s sedmimi in Aleks Kavčič s šestimi goli, v gostujoči pa je Andraž Kete dosegel devet golov.

Škofjeloška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Ivančni Gorici, ljubljanska pa v Velenju. Obe tekmi bosta v soboto, 11. oktobra. (sta)