25. 10. 2014

Krka - Mlinotest Ajdovščina 26:23 (11:10)

Stopiče - Športna dvorana, 150 gledalcev, sodnika: Čretnik in Turnšek.

Krka: Korenič (15 obramb), Pavlič (2 obrambi), Ražem 1, Kramar 6, Pavlič, Avbelj 5 (1), T. Rudman 4, Radojčič,Legan 2, Veble 4 (2), Barbič 1, Kek, Špelič,Fabjan, Žlajpah 3, A. Rudman. Trener: Salvador Kranjčič.

Mlinotest Ajdovščina: Bratina, Tomšič, Srečkovič (15 obramb), Lokar, Polanc, Tripkovič 1, Rojc 4 (3), Svetik 2, Brecelj, Jonovič, Bajc, Čajko 1, Kavčič 3, Ferfolja, Čermelj 3, Schuster 9 (3). Trener: Dušan Vidmar.

V petem krogu 1. A DRL so Novomeščanke ugnale Mlinotest iz Ajdovščine. Tekma je v prvem polčasu postregla z agresivno obrambo na obeh straneh.

V nadaljevanju je bilo podobno, v napadu pa sta obe ekipi storile precejšnje število tehničnih napak tako, da si nobena ekipa do 45. minute ni priigrala občutnejše prednosti. Kljub nervozni igri so se gostiteljice uspele zbrati in so v 47. minuti povedle s štirimi zadetki razlike. Ajdovke so se nato približale na zadetek zaostanka (v 53. minuti je bilo 20:19 za Krko). Kljub izenačeni igri so gostiteljice ostale dovolj mirne, da so tekmo pripeljale do zaslužene zmage.