6. 5. 2015

Istrabenz Plini Izola - Sviš Ivančna Gorica 33:27 (13:9)

Ekipa Istrabenz Plini Izola se je z zmago poslovila od letošnje sezone v 1. NLB Leasing ligi za moške. V 26. krogu so Izolani v domači dvorani nadigrali Sviš iz Ivančne Gorice z rezultatom 33:27 (13:9).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - SVIŠ IVANČNA GORICA 33:27 (13:9)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Žitnik (Trebnje).

Istrabenz Plini Izola: Kevič, Vončina, Gregorič, Zorič-Stepančič 5, Božič 7 (1), Batič 1, Madžarević 2, Jurič 3, Selišnik 1, Velkavrh 7, Čosić 5, Redič 2, Vukovič.

Sviš Ivančna Gorica: Slapničar, Pekeč, Potokar 1, Tekavec 2, S. Stopar 8, Zavodnik 3, Nered 2, Marušič 7, Marinčič 2, Košir 1, G. Stopar 1, Bučar, Pekolj, Hrovat.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 1 (1), Sviš Ivančna Gorica 5 (1).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 12 minut, Sviš Ivančna Gorica 6 minut.

Sviš Ivančna Gorica je po porazu proti ormoški zasedbi v prejšnjem krogu zapravila vse možnosti za obstanek v družbi najboljših in bo prihodnjo sezono igrala v 1. B SRL. Tudi tokrat je bila neuspešna, v zadnjem krogu rednega dela jo je premagala še izolska ekipa.

V uvodu tekme je vodil Sviš, po 6:5 pa se je razigral Peter Božič, ki je svojo ekipo s štirimi zaporednimi goli popeljal v vodstvo z 8:6. Nato so domačini zaigrali bolje, naraščala je tudi prednost, ki se je ob polčasu ustavila pri 13:9.

Na začetku drugega polčasa je narasla na 16:9 in sanj o presenečenju gostov je bilo konec. Peter Božič in Andraž Velkavrh sta bila najboljša strelca pri domačih, dala sta sedem golov, Simon Stopar je na drugi strani dal enega več.