6. 5. 2015

Krka - Urbanscape Loka 28:30 (12:19)

Igralci ekipe Urbanscape Loka so redni del tekmovanja v 1. NLB Leasing ligi končali z zmago. V 26. krogu so Gorenjci gostovali v Novem mestu in bili uspešnejši od domače Krke s 30:28 (19:12).

KRKA - URBANSCAPE LOKA 28:30 (12:19)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 300, sodnika: Knez (Ajdovščina) in Košir (Ribnica).

Krka: Brajer, Jurečič 6 (2), Lavrič 1, Didovič 5, Okleščen 2, Pršina 1, Štangelj, Irman 2, Jakše 1, Rašo 1, Smolnik 6 (3), Furdi, Cvikl 2, Božič, Rojc 1, Klobčar.

Urbanscape Loka: M. Vrbinc 3, Rakovec, Šibanc 3, Gartner, Lapajne 5 (2), Kavčič, Čebron 1, Jesenko, Bradeško 4, Dolenc 1, Panjtar, Rant 2, Bergant, Rebič 4, Setnikar 7, A. Vrbinc.

Sedemmetrovke: Krka 5 (5), Urbanscape Loka 3 (2).

Izključitve: Krka 8 minut, Urbanscape Loka 2 minuti.

Obračun šestouvrščene Urbanscape Loke in osmouvrščene Krke je pripadel gostujoči ekipi, ki je večino dela opravila že v prvem polčasu. Novomeščani so stik držali do rezultat 5:5, nakar je Loka vodila za dva gola, pri 10:10 pa je bil izid spet poravnan.

In tudi zadnjič, saj so domači do konca prvega polčasa zadeli le še dvakrat, gosti pa devetkrat in gostujoči rokometaši so na odmor odšli s prednostjo sedmih golov (19:12). Tudi v nadaljevanju je Urbanscape Loka držala vajeti igre v svojih rokah.

Krka je v končnici že dihala za ovratnik tekmecem iz Škofje Loke, toda za presenečenje ji je zmanjkalo časa. Gostje so z zmago v Novem mestu potrdili končno šesto mesto v 1. NLB Leasing ligi v tekmovalni sezoni 2014/15.

Najboljši strelec tekme je bil Rok Setnikar, ki je dal sedem golov, na drugi strani sta po šestkrat zadela Jan Jurečič in Žiga Smolnik.