6. 5. 2015

Gorenje Velenje - Sevnica 37:21 (18:11)

Gorenje je z zmago v 26. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške potrdilo drugo mesto po rednem delu prvenstva. Velenjčani so doma nadigrali Sevničane kar s 16 goli razlike - končni rezultat je bil 37:21 (18:11).

GORENJE VELENJE - SEVNICA 37:21 (18:11)

Velenje - Rdeča dvorana, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Čretnik (Celje).

Gorenje Velenje: Božović 1, Cehte 5, Medved 1, S. Burić 4, Szyba, Golčar 1, Šoštarič 10, Kleč 1, Gams 3, Zaponšek, Nosan 3, Dujmovič 6 (2), Bećiri 2.

Sevnica: Gerčar, Brečko, Ž. Krnc 3, Djurdjević 4 (2), Brglez, Gorenjak, Kuhar 1, Brilej 2, Bezgovšek 4, Gjerek 1, Pernovšek 1 (1), Župevc, J. Krnc, Fižuleto 5 (1), Mrgole, Praznik.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 5 (2), Sevnica 6 (4).

Izključitve: Gorenje Velenje 8 minut, Sevnica 6 minut.

Čeprav so imeli Velenjčani zagotovljeno drugo mesto in s tem polfinalni obračun s tretjeuvrščeno ekipo po rednem delu proti Mariboru Braniku, so tudi obračun s Sevnico vzeli povsem resno. Od prve minute tekme proti Sevnici so igrali na polno moč, rezultat tega pa je bil tudi visok končni izid.

Gorenje je imelo vse od prvega sodniškega žvižga vse niti igre v svojih rokah. Tekmecem niti za trenutek niso pustili, da se razigrajo, po desetih minutah pa je semafor v Rdeči dvorani kazal 10:1. Igra se je v nadaljevanju le nekoliko umirila, a so domači na odmor šli z lepo prednostjo sedmih golov (18:11).

Podobno kot na začetku prvega polčasa, je bilo tudi v uvodu drugega. Zasedba Gregorja Cvijiča je začela v "šesti prestavi" in v 40. minuti vodila že s 25:13, s tem pa je tudi dokončno odločila zmagovalca.

Z desetimi goli je bil najučinkovitejši strelec tekme Mario Šoštarič, Lucijan Fižuleto je bil najboljši pri Sevnici, dal jih je pet.

Velenjčani bodo v končnici državnega prvenstva v polfinalu igrali proti Mariboru Braniku, prva tekma bo že v soboto ob 16. uri.