6. 5. 2015

Celje Pivovarna Laško - Maribor Branik 37:31 (18:13)

Na derbiju 26. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se srečala Celje Pivovarna Laško in Maribor Branik. Zmaga je ostala v celjskem Zlatorogu, kajti domači rokometaši so zmagali s 37:31 (18:13).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - MARIBOR BRANIK 37:31 (18:13)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 400, sodnika: Majer (Trebnje) in Klančar (Ribnica).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 3, Ivić 1 (1), Žuran 4, Janc 8, Razgor 1, Suholežnik, Marguč, Cvetko, Poteko, Miklavčič 1, Slišković, Zarabec 8 (3), Kodrin 1, Žvižej 8 (2).

Maribor Branik: Kastelic, Čudič, Taletović, Cingesar 3, Žmavc, Kaleb 1, Jamnik 1, Poklar 2, Sok 4 (2), Fidel 3, Žabič 2, Špende 2, Verdinek 3, Brajović 1, Mišković 2, Mlakar 7.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 7 (6), Maribor Branik 3 (2).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 12 minut, Maribor Branik 10 minut.

Derbi zadnjega kroga rednega dela državnega prvenstva - tega so Celjani končali s 100-odstotnim izkupičkom 26 zmag - ni odločal o ničemer več, kljub temu pa izbranci Branka Tamšeta ničesar niso prepuščali naključju. Ekipo slovenskega selektorja Borisa Deniča so pivovarji premagali brez večjih težav in začenjajo obrambo naslova z najboljšega, prvega mesta.

Nasproti jim bo stala četrtouvrščena ekipa po rednem delu, prva tekma polfinala pa bo v soboto ob 18. uri. Mariborčani se bodo isti dan ob 16. uri zoperstavili velenjskemu Gorenju, drugouvrščeni ekipi po rednem delu lige.

Celjani so v Zlatorogu zagospodarili že na začetku. Hitro so pobegnili mariborskim tekmecem, po desetih minutah vodili s 6:2, sredi polčasa pa je bilo le še 6:4. Nato so pivovarji zaigrali bolje, na odmor pa odšli s prednostjo petih golov (18:13). Celjska prednost je v 36. minuti narasla na +7 (23:16).

Ko so gosti začeli zmanjševati zaostanek, so domači hitro našli odgovor in vzpostavili ravnotežje, nato pa spet pobegnili. V 43. minuti je celjska ekipa vodila z 29:21, sedem ali osem golov prednosti pa je izkušena domača zasedba, v zadnjih desetih minutah je igrala brez "prvokategornikov", ki jim je Tamše namenil nekaj počitka, znala ohraniti.

Po osem golov so dali Blaž Janc, Miha Zarabec in Luka Žvižej, enega manj je na drugi strani dosegel Žiga Mlakar.