3. 10. 2015

Gorenje Velenje - Maribor Branik 31:27 (20:15)

Na derbiju petega kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se srečala Gorenje Velenje in Maribor Branik. Zmaga je ostala v velenjski Rdeči dvorani, domači rokometaši pa so zmagali z 31:27 (20:15).

GORENJE VELENJE - MARIBOR BRANIK 31:27 (20:15)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev 1000, sodnika: Kavalar in Leskovec (oba Celje).

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović, Cehte 3, Medved 4, S. Burić 4, Ovniček 2, Szyba, Skube 7 (2), Golčar 1, Šoštarič 6, Kleč, Gams, Ratajec 2, Nosan 1, Bećiri 1.

Maribor Branik: Čudič, Mijušković, Kastelic, Cingesar (2), Žmavc, Kaleb 4 (2), Jamnik 1, Poklar 1, Hrastnik, Fidel 2, Špende 6, Verdinek, Brajović 3, Čagalj, Štumpfl, Mišković 3.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (2), Maribor Branik 5 (4).

Izključitve: Gorenje Velenje 4 minute, Maribor Branik 6 minut.

"Ose" so pred 1000 gledalci dosegle peto zmago v nizu ter se po številu točk izenačile z vodilnimi Celjani, Mariborčani pa ostajajo v spodnjem delu prvenstvene lestvice. Na dosedanjih tekmah so dosegli po eno zmago in neodločen izid ter doživeli kar tri poraze.

Derbi petega kroga je uvodoma minil v izenačeni predstavi. Še v 15. minuti je bila tekma v Rdeči dvorani povsem odprta (9:8), druga polovica prvega polčasa pa je minila v prevladi izbrancev domačega trenerja Gregorja Cvijića, ki so si nekajkrat priigrali šest golov prednosti (18:12, 19:13, 20:14).

Kazalo je, da so Velenjčani našli pravi recept za - v tej sezoni ne preveč prepričljive - Mariborčane. V 39. minuti so si priigrali sedem golov prednosti (25:18), v zadnjih dvajsetih minutah pa so njihovi tekmeci iz štajerske prestolnice vendarle pokazali zobe.

V nadaljevanju so naredili delni izid 5:1 in v 46. minuti znižali na 23:26. Izbranci gostujočega trenerja Borisa Denića v sami končnici niso zmogli narediti popolnega preobrata, gostitelji so v pravih obdobjih dosegali zadetke, vseskozi imeli prednost štirih do petih golov, na koncu pa tudi osvojili obe točki.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita Staš Skube s sedmimi in Mario Šoštarič s šestimi goli, v gostujoči pa je Darko Cingesar dosegel sedem, Aleksander Špende pa zadetek manj.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 7. oktobra, gostovala v Celju, mariborska pa bo v petek, 9. oktobra, gostila Istrabenz Pline Izolo.