7. 11. 2015

Na turnirju v Nemčiji slovenski rokometaši suvereno opravili z Brazilijo

Moška članska reprezentanca Slovenije je v drugem krogu mednarodnega turnirja v Nemčiji dosegla drugo zmago. Po petkovem uspehu proti Srbiji (23:21) so Slovenci visoko premagali reprezentanco Brazilije, končni rezultat pa je bil 38:27 (18:14).

BRAZILIJA - SLOVENIJA 27:38 (14:18)

Hamburg - Arena Barclaycard, gledalcev: 3905, sodnika: Geipel in Helbig (oba Nemčija).

Brazilija: Santos, H. Teixeira 2, Pacheco 3, Silva 1, Candido 4, Toledo 2, Patrianova 2, Rosa, Pozzer 1, Borges 1, Chiuffa 1, V. Teixeira 2, Guimares, Santos 3, Ferreira, Soares, Langaro 5, Almeida.

Slovenija: Skok, Cingesar 2, Marguč 5, Cehte 5, Dolenec 4, Lesjak, Poteko, Miklavčič 6, M. Žvižej 5, L. Žvižej 1, Gaber 1, Zorman 2, Šoštarič 2, Bezjak 2, Ferlin, St. Skube, Mačkovšek 3.

Sedemmetrovke: Brazilija 3 (3), Slovenija 3 (3).

Izključitve: Brazilija 4 minute, Slovenija 8 minut.

Brazilci, ki so v prvem krogu v petek visoko izgubili proti Nemčiji (20:29), so odlično začeli tekmo proti Slovencem v Hamburgu. Po dobrih petih minutah so vodili že s 4:1 in 5:2, toda ekipa selektorja Veselina Vujovića se je še pravočasno prebudila in v dvanajsti minuti izenačila na 5:5.

V nadaljevanju tekme so Brazilci pod vodstvom selektorja Jordija Ribere iztržili še dve izenačenji (6:6, 7:7), slovenska reprezentanca pa si je v 18. minuti prvič priigrala dva gola prednosti (9:7). Dve minuti kasneje je bilo plus tri (11:8), kmalu zatem pa prvič plus štiri (13:9).

Kljub prednosti slovenski rokometaši niso popuščali in v 25. minuti je bilo na semaforju že 16:11. Najvišjo razliko petih zadetkov v prvem polčasu je Vujovićeva četa do odhoda na odmor dosegla še dvakrat (17:12, 18:13).

Reprezentanca Slovenije je fantastično začela drugi polčas. V manj kot petih minutah je naredila delni rezultat 5:1 in si priigrala prednost kar osmih golov - 23:15. Po slabih desetih minutah igre v drugem polčasu je prednost slovenske ekipe prvič dosegla deset golov (26:16) in jasno je bilo, da je zmagovalec tekme v Hamburgu odločen.

Med 40. in 53. minuto je Slovenija ves čas držala prednost desetih ali enajstih golov, nato pa je ta šest minut pred koncem narasla na dvanajst (35:23). Prav dvanajst golov je bila tudi najvišja razlika na tekmi v Hamburgu, ki so si jo priigrali igralsko in strelsko zelo razpoloženi naši igralci: 36:24 in 37:25.

Tekma med reprezentancama, ki sta se srečali tudi na letošnjem svetovnem prvenstvu v Katarju, se je znova končala z zmago Slovenije, končni rezultat pa je bil 38:27. Slovenija ima tako po dveh krogih na turnirju v Nemčiji stoodstotni izkupiček - zmagi proti Srbiji in Braziliji.

Gostitelji turnirja Nemci so na prvi tekmi drugega kroga visoko premagali Srbijo. Domača reprezentanca je zmagala s 37:26 (20:8) in dosegla drugo zaporedno zmago, Srbija pa doživela drugi zaporedni poraz.

V zadnjem krogu bodo slovenski rokometaši igrali proti domači reprezentanci, tekma pa bo v nedeljo, 8. novembra, ob 14.45 v Kielu. Tekma med tema reprezentancama bo odločala tudi o prvem mestu na turnirju.

Lestvica po 2. krogu: 1. Nemčija 4 točke, 2. Slovenija 4 točke, 3. Srbija 0 točk, 4. Brazilija 0 točk.