8. 11. 2015

Slovenci po porazu proti gostiteljem drugi na močnem turnirju v Nemčiji

Na močnem mednarodnem turnirju v Nemčiji je moška članska reprezentanca Slovenije osvojila drugo mesto. Po dveh zmagah v prvih dveh krogih je v zadnjem igrala proti domači reprezentanci in na odločilni tekmi za prvo mesto v Kielu izgubila z 28:31 (11:17).

NEMČIJA - SLOVENIJA 31:28 (17:11)

Kiel - Sparkassen Arena, gledalcev: 4511, sodnika: Horaček in Novotny (oba Češka).

Nemčija: Lichtlein, Wolff, Kneer, Gensheimer 3 (2), Lemke 1, Reichmann 3, Wiede, Weinhold 5, Strobel, Schmidt 2, Fäth 6, Groetzki 4, Müller, Dahmke, Späth, Ernst, Pieczkowski, Kohlbacher 7.

Slovenija: Skok, Lesjak, Ferlin, Cingesar, Marguč 7 (4), Cehte 5, Dolenec 3, Poteko, Miklavčič 1, M. Žvižej 2, L. Žvižej 1, Gaber, Zorman 5 (3), Šoštarič 1, Bezjak 1, St. Skube, Mačkovšek 2.

Sedemmetrovke: Nemčija 3 (2), Slovenija 8 (7).

Izključitve: Nemčija 4 minute, Slovenija 12 minut.

Tekma med Nemčijo in Slovenijo v Kielu je neposredno odločala o prvem mestu na turnirju, na katerem so bile tekme odigrane v treh nemških mestih (Flensburg, Hamburg, Kiel). Obe reprezentanci sta v prvih dveh krogih dvakrat zmagali, obe pa sta premagali reprezentanci Srbije in Brazilije. Vodilni gol na tekmi v dvorani Sparkassen Arena v Kielu so sicer dosegli Slovenci, toda to je bilo hkrati tudi njihovo zadnje vodstvo.

Nemci so si prvo vodstvo z dvema goloma prednosti priigrali pri rezultatu 5:3 v sedmi minuti, tri minute kasneje pa so imeli prvič plus tri (7:4). Ko je v 16. minuti domača izbrana vrsta povedla za štiri (10:6), je selektor slovenske reprezentance Veselin Vujović vzel minuto odmora. Ta je sprva očitno pomagala, kajti Slovenci so z dvema goloma prepolovili zaostanek in zmanjšali na 8:10, nato pa so v igri naše ekipe znova prišle do izraza črne minute.

Vujovićeva četa več kot šest minut ni dosegla gola, v tem času pa so domači rokometaši naredili delni rezultat 5:0 in v 24. minuti je bilo na semaforju že sedem golov naskoka za Nemčijo (15:8). V končnici prvega polčasa so se Slovenci po ponovnem zaostanku za sedem (9:16) uspeli z dvema zaporednima goloma približati na minut pet (11:16), prvih trideset minut pa se je končalo z rezultatom 17:11 za Nemčijo.

V drugem polčasu so gostje iz Slovenije prikazali precej boljšo igro, čeprav so Nemci dvakrat spet povedli za šest golov (18:12 in 23:17). Po rezultatu 23:17 v 43. minuti so slovenski rokometaši v dobrih dveh minutah dosegli tri gole zapored, prepolovili zaostanek (20:23) in nemški selektor, Islandec Dagur Sigurdsson, je posegel po minuti odmora.

Toda tudi ta ni ustavila slovenskega naleta, kajti naša reprezentanca se je v 50. minuti približala samo na dva gola zaostanka (23:25). To ji je v naslednjih minutah uspelo še nekajkrat (24:26, 25:27, 26:28), toda v končnici so bili Nemci bolj zbrani, zmagali z 31:28 in osvojili prvo mesto na mednarodnem turnirju pred domačimi gledalci.

Na prvi tekmi zadnjega kroga turnirja sta se srečali Brazilija in Srbija. Uspešnejša je bila Brazilija, ki je zmagala z rezultatom 32:29 (13:14) in je osvojila končno tretje mesto z dvema točkama, Srbija pa je bila zadnja s tremi porazi na treh tekmah.

Končni vrstni red: 1. Nemčija 6 točk, 2. Slovenija 4, 3. Brazilija 2, 4. Srbija 0.