11. 11. 2015

Slovenj Gradec 2011 - Dobova 27:22 (10:10)

Igralci Slovenj Gradca 2011 so dosegli drugo zmago v letošnji tekmovalni sezoni v 1. NLB Leasing ligi. Pred domačimi gledalci so Korošci premagali goste iz Dobove z rezultatom 27:22 (10:10).

SLOVENJ GRADEC 2011 - DOBOVA 27:22 (10:10)

Slovenj Gradec - Športna dvorana, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Vidic (Ljubljana).

Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Humek, Orter, Zbičajnik 2, Banfro, Suholežnik, Doberšek 3, V. Levc 6, Hartman 1, Voršič 2, Kobold 4, Poklič, Podstenšek, Vižintin, Malus 11 (2), Soldo.

Dobova: Vojin, Miklavčič 4 (1), Zafran 3, Rožman, Humek, Seferović 5, Toporišič, M. Baznik, Kučič 2, Kaučič 2, Supančič, Koprivc 1, Mlakar, Hotko 5, Blaževič.

Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 3 (2), Dobova 2 (1).

Izključitve: Slovenj Gradec 2011 6 minut, Dobova 4 minute.

V igri koroških rokometašev je bilo na dvoboju s tekmeci iz Posavja veliko vzponov in padcev. Toda na koncu tekme proti Dobovi so - pred tem so slavili še v Sevnici - vendarle osvojili drugi par točk v tej sezoni in naredili malenkosten korak na lestvici.

Izbranci domačega trenerja Sebastjana Soviča so si v začetku 26. minuti priigrali štiri gole prednosti (9:5). Toda v zadnjem delu so z neodgovorno in neučinkovito igro gostom iz Dobove omogočili, da so jih ujeli in izenačili na 10:10.

V začetku druge polovice tekme so jim gosti ušli na dva gola (10:12), nato pa so Korošci vendarle zmogli dovolj energije in znanja, da so strli odpor varovancev gostujočega trenerja Aleša Sirka. Odločilno prednost so si priigrali med 51. in 56. minuto, ko so naredili delni izid 5:0 in povišali na 24:19 ter razrešili vprašanje o zmagovalcu.

Pri Slovenj Gradcu je bil najbolj učinkovit Jaka Malus z 11, pri Dobovi pa sta Adam Seferović in Izidor Hotko dosegla po pet golov.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu v sredo, 18. novembra, gostovala v Mariboru, ekipa iz Dobove pa bo v soboto, 21. novembra, gostila Koper 2013.