13. 11. 2015

Slovan - Gorenje Velenje 24:41 (13:22)

Na edini petkovi tekmi v desetem krogu v 1. NLB Leasing ligi sta se srečala Slovan in Gorenje Velenje. V dvorani na Kodeljevem so zmagali aktualni državni podprvaki iz Velenja z rezultatom 41:24 (22:13).

SLOVAN - GORENJE VELENJE 24:41 (13:22)

Ljubljana - Dvorana na Kodeljevem, gledalcev: 150, sodnika: Brecelj in Palačkovič.

Slovan: Nunčič, Prevolnik 3, Kikanovič, Marinček 1, Avsec, Marušič 6 (1), Selakovič, Marojevič, Škorc, Krivic 3, Topolovec 3, Grojzdek 2, Planinc 4, Charrier, Demšar, Corel 2.

Gorenje Velenje: B. Burić, Božovič 3, Cehte 5, Medved 6, S. Burić 7, Skube 2, Ferlin, Golčar 4, Šoštarič 5, Kleč 2, Gams 3, Zaponšek, Ratajec 3, Nosan 1.

Sedemmetrovke: Slovan 1 (1), Gorenje Velenje 0.

Izključitve: Slovan 0 minut, Gorenje Velenje 6 minut.

Status favorita je bil v obračunu ekip z vrha in dna lestvice popolnoma jasen. Po pričakovanju se je tekma končala z osmim porazom v letošnji sezoni in deveto zmago gostov iz Velenja.

Gorenje je vlogo velikega favorita hitro spremenilo tudi v prednost na igrišču. V deseti minuti so imele tako ose tri gole prednosti, v 20. že sedem, do polčasa pa je prednost narasla na devet golov (22:13).

Kljub visoki prednosti gostje pod vodstvom trenerja Gregorja Cvijiča tudi v drugem polčasu niso popuščali. V nadaljevanju so igrali resno ter polnili mrežo domačih. Dvomov o zmagovalcu ni bilo že od uvodnih minut drugega dela, na koncu pa je semafor kazal prepričljivih plus 17 za Velenjčane (41:24).

Pri zmagovalcih sta bila strelsko najbolj razpoložena Senjamin Burić s sedmimi ter Niko Medved s šestimi goli, medtem ko je pri domačih s Kodeljevega najbolj izstopal Tine Marušič s šestimi zadetki.

V naslednjem krogu bodo Kodeljevčani 20. novembra gostovali v Izoli, Velenjčani pa bodo ta dan gostili Ormožane.