10. 1. 2015

Na Danskem drugi poraz za Slovenijo, tokrat boljša Švedska

Na mednarodnem turnirju na Danskem je moška reprezentanca Slovenije doživela še drugi zaporedni poraz. Po uvodnem porazu proti gostiteljem Dancem (26:36) so slovenske rokometaše premagali tudi Švedi z 29:23 (13:14).

SLOVENIJA - ŠVEDSKA 23:29 (14:13)

Aalborg - Dvorana Gigantium, gledalcev: 3500, sodnika: Birch in Stenrand (oba Danska).

Slovenija: Skok, Škof, Prošt, Kavtičnik 1, Natek 4, Dolenec 2 (1), Špiler, Miklavčič, Skube, M. Žvižej, L. Žvižej 4, Blagotinšek, Bezjak 2, Kozlina, Gajić 7 (4), Bombač 3.

Švedska: M. Andersson, Sjöstrand, Persson, Olsson 2, K. Andersson 7, Kälmann 4, L. Karlsson 2, Ekberg 4, T. Karlsson, Fahlgren, Petersen 1 (1), Halen 2, Barud 1, Östlund 3, Nilsson 3, Nielsen.

Sedemmetrovke: Slovenija 7 (5), Švedska 2 (1).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Švedska 10 minut.

Slovenija je po petkovem hudem porazu v Odenseju proti domači izbrani vrsti s 26:36 izgubila tudi drugo tekmo na mednarodnem turnirju na Danskem. V Aalborgu je bila zanjo usodna Švedska (23:29), v nedeljo, 11. januarja, pa se bo v Aarhusu ob 14.45 pomerila še z Islandijo.

Izbranci slovenskega selektorja Borisa Deniča so navkljub ne najbolj prepričljivi predstavi v prvem polčasu držali korak s Skandinavci. V odsotnosti ostrostrelca Klemna Cehteta - manjkala sta tudi Uroš Zorman in Uroš Bundalo - so bili praktično nenevarni z zunanjih položajev.

Občasno je zablestel Jure Natek, večina golov pa je padla s krilnih položajev ali po (pol)protinapadih. Dragan Gajić in Luka Žvižej sta v prvi polovici tekme dosegla po štiri gole, tako kot Natek, z izjemo Deana Bombača pa se noben drug igralec ni vpisal med strelce.

Slovenci so navzlic majhnemu številu razpoloženih strelcev vztrajno lovili tekmece in večkrat nadomestili zaostanke treh golov (1:4, 5:8, 10:13). Prvo izenačenje so dosegli v 16. minuti, ko so - ob kaznovanemu Davidu Miklavčiču - dosegli dva gola za 8:8, najbolj odločno predstavo pa prikazali v izdihljajih prvega polčasa, ko so z goloma Natka in Gajića prvič na tekmi povedli s 14:13.

V 36. minuti je bila tekma prekinjena, kajti streha dvorane Gigantium v Aalborgu ni kljubovala močnemu deževju. Toda po desetminutnem premoru so bili v nadaljevanju bolj razpoloženi Skandinavci, čeravno je bilo pri obojih opazno, da niso igrali na vso moč.

Tekma se je v korist Švedov dokončno prelomila med 48. in 53. minuto. Slovenski rokometaši najprej niso izkoristili izdatne številčne premoči dveh igralcev več v polju, v naslednjem petminutnem obdobju pa so Skandinavci naredili delni izid 6:1.

Zaradi tega so Švedi tekmece pahnili v kar visok zaostanek petih golov (21:26). Po tem primanjkljaju se Deničevi izbranci niso več pobrali, najvišji zaostanek pa so si pridelali prav v zadnji minuti tekme (22:29).

V slovenski izbrani vrsti je bil najbolj učinkovit Dragan Gajić s sedmimi goli, Jure Natek in Luka Žvižej sta dosegla po štiri. Na drugi tekmi drugega kroga je Islandija tesno premagala Dansko s 30:29 (18:17). Po dveh krogih vodi Švedska s štirimi točkami, Islandija in Danska imata po dve, Slovenija pa je brez točk. (sta)