11. 2. 2015

Velenje – ŽURD Koper 25:25 (12:12)

Velenje – ŽURD Koper  25:25 (12:12)

Velenje - Rdeča dvorana, 100 gledalcev. Sodnika: Nikolić in Štern.

Velenje: E. Amon (5 obramb), Tomić 3, Ferenc 1, Nakić Milka 4 (1), Naglič 2, Nakić Branka 3, I. Amon 7 (2), Halilović 5, Tabaković, Alekić.Trenerka: Snežana Rodić.

ŽURD Koper: Križanec (4 obrambe), Fidel (5 obramb), Borjančič 2, Bajič 3, Munda 1, Gojkovič, Čeh, Likar, Petrinja 1, Udovič 3, Leški 10 (9), Zorko 1, Bytyqi 4, Cuder Skrlič. Trener: Igor Poklar.

Sedemmetrovke: Velenje 5 (3), Koper 9 (9).

Izključitve: Velenje 8, Koper 4 minute.

V zaostali tekmi 10. kroga med domačimi rokometašicami in rokometašicami iz Kopra ni bilo zmagovalca. Tekma se je končala neodločeno (25:25).

Sicer smo gledali zelo ''zaspano'' tekmo, ki je svoj epilog dobila šele v zadnjih minutah. Obe ekipi sta bili večji del tekme izenačeni, čeprav so Velenjčanke več krat imele minimalno prednost.

Domače rokometašice tokrat niso bile prave. Ni bilo agresivne obrambe, tudi domača vratarka ni bila razpoložena, v napadu pa ''počasna'' igra in preveč neuspešno zaključenih akcij. Ko so se domače rokometašice v zadnjih desetih minutah le malce prebudile in v 55. minuti prvič ušle na vidljivo prednost (+3) je že kazalo, da bo zmaga vendarle ostala doma. Ampak Koprčanke se niso predale, vztrajale so do konca in v zadnjih sekundah tekme izkoristile nezbranost Velenjčank in z razdalje dosegle gol za izenačenje.

V naslednjem, 14. krogu, Velenjčanke gostujejo v Ljubljani (petek, 20. 2. 2015 ob 19. uri).