18. 2. 2015

Celje Pivovarna Laško - Ribnica Riko 36:24 (18:14)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 17. krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli že 17. zmago. V domači dvorani Zlatorog so Celjani premagali ekipo Riko Ribnica z 12 goli razlike - končni rezultat je bil 36:24 (18:14).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - RIKO RIBNICA 36:24 (18:14)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 300, sodnika: Sok (Ormož) in Smolko (Gornja Radgona).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 2, Ivić, Žuran, Janc 8, Razgor 3, Suholežnik, Marguč, Malus 2 (1), Poteko 2, Miklavčič 2, Slišković 8 (4), Zarabec 2, Kodrin 3, Žvižej 4.

Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 3 (2), Fink 5, Atanasov 1, Kljun, Grebenc 4, Heningman 6, Skušek 1, Andoljšek 1, Pucelj 2, Pahulje 1, Nosan, Knavs, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 7 (5), Ribnica Riko 2 (2).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6 minut, Ribnica Riko 10 minut.

Slovenski prvaki iz mesta ob Savinji so po pričakovanju na kolena položili tekmece iz Ribnice, njihov odpor pa so dokončno zlomili v drugi polovici tekme. Celjani imajo na dosedanjih tekmah državnega prvenstva edini 100-odsotni izkupiček, Ribničani pa so dosegli deset zmag in doživeli sedem porazov, a so še vedno na visokem petem mestu.

Izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša so se v prvem polčasu povsem dostojno upirali favoriziranim gostiteljem, ki jih v soboto čaka zadnja tekma v ligi prvakov proti ruskim Čehovskim medvedom. Na velik odmor so odšli s štirimi goli zaostanka (14:18).

V začetku drugega polčasa so hitro zaostali za deset golov, a so v 40. minuti zaostanek prepolovili (19:24). V zadnji tretjini tekme so Celjani močno pohodili stopalko za plin, njihov oster ritem pa rokometaši iz dežele suhe robe nato več niso mogli slediti.

V domači ekipi sta bila na današnji tekmi strelsko najbolj učinkovita Blaž Janc in Ivan Slišković. Oba sta dosegla po osem golov, v gostujoči pa je Nik Henigman dosegel šest zadetkov.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Krškem, ribniška pa bo gostila Sevnico. Obe tekmi bosta v soboto, 28. februarja. (sta)