21. 2. 2015

Maribor Branik - Slovan 37:23 (18:12)

Maribor Branik je v 17. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške dosegel 14. prvenstveno zmago. V dvorani Tabor so Mariborčani premagali ljubljanski Slovan s 14 goli razlike - bilo je 37:23 (18:12).

MARIBOR BRANIK - SLOVAN 37:23 (18:12)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 350, sodnika: Škvarč (Ribnica) in Turnšek (Celje).

Maribor Branik: Taletović, Čudič, Kastelic, Cingesar 4 (1), Žmavc 2, Kaleb 3 (2), Špelić 5, Jamnik 3, Poklar 2, Sok 4 (1), Fidel 1, Žabič 3, Špende, Verdinek 5, Mlakar 5.

Slovan: Nunčič, Selaković, Karadžić, Prevolnik 4, Ži. Matajič, Grojzdek 2, Marinček, Kete 4, Stojnič, Erak 2, Krivic 4, Topolovec 5 (1), Kovačič, Ža. Matajič 2 (2), Jandrič, Kunst.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 4 (4), Slovan 3 (3).

Izključitve: Maribor Branik 8 minut, Slovan 6 minut.

Štajerci so uspešno krstili novo igralno podlago v dvorani Tabor. Izbranci Borisa Deniča so pričakovano in visoko ugnali varovance Boštjana Ficka. Slednji so gostiteljem nekaj odpora nudili v prvem polčasu, medtem ko se je v drugem tekma hitro nagnila na stran domačih. Ti ostajajo na tretjem mestu, Slovan pa na devetem.

Mariborčani so začeli odločno in že v tretji minuti povedli 3:0. Slovanovci se niso zmedli in v 11. minuti izid izenačili, nato pa z zadetkom Tima Topolovca celo povedli s 7:6. Po Deničevi minuti odmora so gostitelji naredili delni izid 5:0 in začeli pohod proti zmagi.

Ob polčasu so kljub zanesljivemu vodstvu Štajerci slišali nekaj krepkih iz Deničevih ust. To jih je toliko spodbodlo, da so v drugem polčasu povsem nadzorovali dogajanje na igrišču.

Pri Mariboru so bili strelsko najuspešnejši Matic Verdinek, Nikola Špelić in Žiga Mlakar s po petimi zadetki, pri gostih jih je pet dosegel Tim Topolovec.

Maribor bo v 18. krogu prihodnjo soboto gostoval pri Svišu, Slovan pa bo dan prej gostil Urbanscape Loko.