Brežice - Športna dvorana, gledalcev: 150, sodnika: Klančar in Kočevar.

BREŽICE: A. Polovič, Deržič 3, Lipej 4, J. Tomše, M. Tomše 3, Hecher 5, Kovač 5, Dučanovič, Škoflek, Simakovič, Šalamon, F. Čanžar 7 (4), Cerjak, T. Čanžar, Zagode.

KOPER 2013: Ponikvar, Sankovič 2, Dobrila 2 (1), Vlah 5 (1), Krečič 7, Gašperšič 5, Moljk, Starčič, Gorela 3 (1), Zugan, Sokolič 3 (1), Marić, Podpečan, Ravlija.

Sedemmetrovke: Brežice 6 (4), Koper 6 (4).

Izključitve: Brežice 14 minut, Koper 14 minut.

Brežičani so tekmo začeli odločno  in motivirano. Gostom iz Kopra niso dovolili, da bi se razigrali, saj so prvi zadetek dosegli šele v 5. minuti srečanja (4:1). V 8. minuti so Brežičani vodili že za pet zadetkov (6:1). Ob izključitvi dveh domačih igralcev so se Koprčani v 15. minuti srečanja domačinom uspeli približati na zadetek. Brežičani so v nadaljevanju še naprej igrali zbrano in na odmor med polčasoma odšli s tremi zadetki razlike (13:10).

Tudi v drugi polčas so domačini stopili zbrano in odločno, z odlično igro so prednost povečali, v 40. minuti so domači znova vodili za pet zadetkov (20:15). V nadaljevanju sreča ni bila na strani domačih, nekaj zgrešenih strelov in malo slabša igra v obrambi je goste vrnila v igro, v 56. minuti so Koprčani uspeli rezultat izenačiti (23:23), do konca srečanja pa je bila tekma izredno napeta. V zadnji minuti srečanja je bil rezultat po zadetku gostov znova izenačen, domačim je tako nekaj sekund pred koncem srečanja pripadal zadnji napad. Igralec Kopra je ob izvajanju centra nepravilno oviral domačega igralca, s čimer si je prislužil rdeči karton, Brežičanom pa tako preprečil organiziranje zadnjega napada, ki jim bi ob zadetku prinesel zmago, saj je do konca srečanja ostala le sekunda.

Tekma se je tako končala z rezultatom 27:27, vsekakor pa si domači igralci zaslužijo pohvalo za prikazano igro.

Rokometaši Brežic bodo v 18. krogu gostovali v Radečah, ekipa RD Koper 2013 pa bo gostil ekipo MRD Dobova.