7. 3. 2015

Krka - Jeruzalem Ormož 30:30 (16:16)

Novomeščani in Ormožani, ki so bili pred tekmo 19. kroga v 1. NLB leasing ligi šesti in sedmi na lestvici, so se razšli z neodločenim izidom. Tekma v Novem mestu se je končala z rezultatom 30:30 (16:16).

KRKA - JERUZALEM ORMOŽ 30:30 (16:16)

Novo mesto - ŠD Marof, gledalcev: 200, sodnika: Cvetko (Celje) in Majer (Trebnje).

Krka: Jurečič 7 (2), Lavič 4, Didovič, Okleščen 1, Bevec, Rojc 1, Štangelj, Irman 2, Jakše, Rašo, Smolnik 8 (2), Furdi, Cvikl 2, Božič, Adamčič, Klobčar 5.

Jeruzalem Ormož: Kolmančič 1, Bogadi 4, Radujković 4, Čudič 8 (8), Gregorc, Škalički, Veselko, Topolovec, Grizolt, Kocbek 7, Balent, Kociper Measrič 6, Levak, Petrovič, Rajšp.

Sedemmetrovke: Krka 4 (4), Jeruzalem Ormož 8 (8).

Izključitve: Krka 8 minut, Jeruzalem Ormož 6 minut.

Sosednji ekipi na prvenstveni lestvici, šesta Krka in sedmi Jeruzalem Ormož, sta položaja zadržala tudi po 19. krogu, saj sta se razšli z neodločenim izidom 30:30, izenačenost dvoboja pa je bilo videti že po prvem polčasu, ki se je končala s 16:16.

Tako je bilo tudi od prve minute. Ekipi sta se izmenjavali v vodstvu, na odmor šli izenačeni, po njem pa je nekoliko bolje zaigral ormoški klub. Drugi polčas so začeli s tremi zaporednimi goli in vodstvom 19:16.

Na +3 so prišli še pri rezultatu 21:18, s kolikor so vodili nazadnje vodili pri 24:21. Krkaši so nato začeli loviti tekmece, za dva gola vodili še 28:26, konec tekme pa se je končal z delitvijo točk.

Po osemkrat sta zadela Žiga Smolnik na domači strani in Bojan Čudič na gostujoči, ki pa je vseh osem golov zadel s sedmih metrov.

Krko tekma 20. kroga čaka čez teden dni, ko bo gostovala v Izoli, Jeruzalem Ormož bo dan prej gostil Celje Pivovarno Laško.