7. 3. 2015

Slovenj Gradec 2011 - Celje Pivovarna Laško 23:35 (10:16)

Igralci Celja Pivovarne Laško so v 19. krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli že 19. zmago v tej tekmovalni sezoni. Celjani so na gostovanju v Slovenj Gradcu ugnali domačo ekipo s 35:23 (16:10).

SLOVENJ GRADEC 2011 - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 23:35 (10:16)

Slovenj Gradec - Športna dvorana, gledalcev: 800, sodnika: Smolko (Gornja Radgona) in Knez (Ajdovščina).

Slovenj Gradec 2011: Šavc 1, Voršič 2, Čivčić, Ovniček, Doberšek, Kašnik, Levc, Kresnik 3, Humek, Kobold 2 (1), Šol 7 (1), Krevs, Poklič 5 (3), Soldo, Podstenšek 1, Štumpfl.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Blagotinšek 1, Ivić 6, Žuran 1, Janc 6, Razgor 4 (1), Suholežnik, Marguč 2 (2), Malus 1, Poteko 2, Skok, Miklavčič 4, Cvetko, Zarabec 5 (1), Kodrin 3, Žvižej.

Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 5 (7), Celje Pivovarna Laško 4 (7).

Izključitve: Slovenj Gradec 2011 10 minut, Celje Pivovarna Laško 12 minut.

Rdeč karton: Blagotinšek (43. minuta).

Celjski rokometaši so tudi na 29. zaporedni tekmi v Sloveniji ostali neporaženi. Z novima dvema točkama so po 19. krogu znova dve točki pred drugouvrščenim Gorenjem iz Velenja.

Zmaga pivovarjev ni bila postavljena pod vprašaj niti za trenutek. Že po desetih minutah je zasedba Branka Tamšeta vodila s 6:2, v 20. minuti pa je bila prednost nekoliko nižja (11:8).

Kljub temu so rokometaši iz knežjega mesta ob polčasu vodili s 16:10. V nadaljevanju je prednost le še naraščala, do konca pa se je povzpela na dvanajst golov (35:23).

Prvi strelec tekme je bil Rok Šol s sedmimi goli, pri Celju sta po šestkrat zadela Blaž Janc in Šime Ivić.

Slovenj Gradec bo prihodnjo soboto gostil Sevnico, Celje bo dan prej gostovalo v Ormožu.