7. 3. 2015

Herz Šmartno - Drava Ptuj 28:26 (15:13)

Herz Šmartno - Drava Ptuj      28:26  (15:13)

Šmartno pri Litiji – Dvorana Pungrt, gledalcev: 150, sodnika: I. Pirc in Šebek.

HERZ ŠMARTNO: Ribarič 3, Pregelj, Gradišek 5, Urban Poglajen, Bahovec 2, Virant, Šmejc 5, Muratovič (9 obramb), Zakonšek 1, Sadar 2, Bučar, Avsec 5, Močnik 5, Kukovica (0 obramb), Kus. Trener: Jaka Keše.

DRAVA PTUJ: Šulek (0 obramb), Janžekovič 3, Čeh 2, Bračič 2, Maroh 1, Požar 1, Bedenik (0 obramb), Sabo, Hrupič 3, Korošec 2, Jerenc 6, Lesjak 1, Šalamun, Žuran 5, Belec  (10 obramb). Trener: Uroš Šerbec.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 6 (4), Drava Ptuj 4 (2).

Izključitve: Herz Šmartno 2 minuti, Drava Ptuj 6 minut.

V Šmartnem se je pričakovala težka tekma, dveh izenačenih ekip. V jesenskem delu je bil rezultat na Ptuju izenačen (31:31). Po začetnem vodstvu 2:0, so bolje nadaljevali gostje, ki so povedli in vodili vse do 10:11. Zaključek prvega polčasa je pripadal domačim, ki so preobrnili rezultat in šli na odmor z dvema zadetkoma prednosti. V prvem polčasu sta obe ekipi naredili nekaj nepotrebnih tehničnih napak. V drugem delu je domača ekipa v začetku zaigrala dobro in povedla 20:16, gostje se niso predali in držali priključek ter zapretili pri rezultatu 24:23, vendar nato dvakrat slabo izvedli napad in izkušena domača ekipa je dvakrat napako izkoristila ter povedla 26:23, s tem pa je bila tekma praktično odločena.