11. 3. 2015

Gorenje - Trimo Trebnje 37:28 (21:17)

Na derbiju 20. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se na derbiju srečala Gorenje Velenje in Trimo Trebnje. V domači Rdeči dvorani so bili uspešnejši Velenjčani, ki so zmagali s 37:28 (21:17).

GORENJE VELENJE - TRIMO TREBNJE 37:28 (21:17)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 400, sodnika: Cvetko (Celje) in Žibret (Trbovlje).

Gorenje Velenje: Božović, Cehte 3, Medved 3 (1), S. Burić 6, B. Burić, Szyba 4, Skube 4, Ferlin, Golčar 4, Šoštarić, Kleč 2, Dobelšek 1, Gams, Zaponšek, Nosan 2, Dujmović 8.

Trimo Trebnje: Jelovčan, Femec 1, Radelj 2, Skol 5 (2), Kotar 2, Sušin 2, Potočnik 2, Udovič 1, Sašek 5, Ferkulj 2, M. Grandovec, T. Grandovec 2, Florjančič 4, Brana, Urbič.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 1 (1), Trimo Trebnje 3 (2).

Izključitve: Gorenje Velenje 4 minute, Trimo Trebnje 2 minuti.

Velenjčani so zanesljivo dobili obračun s Trebanjci. Slednji niso niti enkrat na tekmi vodili, domači pa so odločilno prednost dobili med 35. in 40. minuto, ko so naredili delni izid 5:0 in prišli do vodstva 26:19.

Gorenje se je točkovno izenačilo z vodilnim Celjem, ki ima tekmo manj, Trimo pa ostaja četrti. V prvem polčasu so domači ves čas vodili, v tem delu igre pa so se gosti nekajkrat približali na zgolj zadetek razlike. A v drugem polčasu so domači hitro naredili razliko, ki so jo zlahka držali do konca.

Pri domačih je bil najboljši strelec Marko Dujmović z osmimi zadetki, pri gostih sta pa bila s po petimi zadetki najboljša Rok Skol in Klemen Sašek.

Velenjčani bodo v 21. krogu prihodnjo sredo gostovali v Ivančni Gorici, Trebanjci pa bodo tri dni pozneje gostovali pri Krki.