14. 3. 2015

Sviš Ivančna Gorica - Slovan 27:32 (12:16)

V 20. krogu v 1. NLB Leasing ligi so rokometaši Slovana dosegli osmo letošnjo zmago. Do točk so prišli na gostovanju pri ekipi Sviš Ivančna Gorica, ki so jo premagali z 32:27 (16:12).

SVIŠ IVANČNA GORICA - SLOVAN 27:32 (12:16)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ, gledalcev: 200, sodnika: Sok (Ormož) in Smolko (Gornja Radgona).

Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Slapničar, Matic Košir 1, Matej Košir 3, S. Stopar 9, Potokar 3 (3), G. Stopar 3, Marušič 7,Nered 1, Marinčič, Pekolj.

Slovan: Nunčič, Selakovič, Kete 5, Matajič 7 (2), Topolovec 5 (1), Prevolnik 3, Bogdanič-Jenko 5, Mlakar 2, Erak 5, Grojzdek, Kovačič.

Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 3 (5), Slovan 3 (4).

Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 14 minut, Slovan 18 minut.

Obračun ekip iz spodnjega dela prvenstvene lestvice je pripadel Slovanu, ki je v gosteh premagal Sviš Ivančno Gorico z 32:27.

Domači so vodili do šeste minute in 4:3, nato pa je Slovan z delnim izidom 4:0 povedel. Prednost je brez večjih težav zadržal. Sviš je poizkušal v drugem polčasu ujeti tekmece, a bližje kot na tri gole zaostanke ni zmogel. V končnici med 57. in 59. minuto so Ljubljančani zadeli trikrat zapored in dokončno odločili zmagovalca.

Prvi strelec tekme je bil Simon Stopar z devetimi goli, Tine Marušič je dal dva manj, s sedmimi goli se je pri Slovanu izkazal Žiga Matajič.

Sviš bo tekmo 21. kroga igral v sredo proti Gorenju Velenju, Slovan se bo v petek pomeril z Riko Ribnico.