14. 3. 2015

Krško - Maribor Branik 29:40 (12:19)

Zadnjeuvrščeno Krško je v 20. krogu v 1. NLB Leasing ligi gostilo tretji Maribor Branik. Tekma v Krškem se je končala s pričakovano zmago gostujoče ekipe - bilo je 40:29 (19:12).

KRŠKO - MARIBOR BRANIK 29:40 (12:19)

Krško - Športna dvorana SŠ, gledalcev: 200, sodnika: Kočevar in Klančar (oba Ribnica).

Krško: Supančič, Dragan 5, Dular, Ban 4 (2), Rozman, Škafar 2, Sobotič 5, Kodrič 1, Romih 2, Polutnik, Kastelic 5, Sintič 5 (1), Sendelbah, Zoran, Vovk, Glogovšek.

Maribor Branik: Cingesar, Žmavc 2, Kaleb 5 (1), Špelič 3, Jamnik 6 (1), Poklar 2, Čudič, Sok 7 (2), Taletović, Fidel 2, Žabič 4, Špende 1, Verdinek 3, Brajović 1, Mlakar 4, Kastelic.

Sedemmetrovke: Krško 4 (3), Maribor Branik 5 (5).

Izključitve: Krško 8 minut, Maribor Branik 12 minut.

Rdeči karton: Žabič (51., Maribor Branik).

Mariborski rokometaši so v Krškem upravičili vlogo favoritov in zmagali šestnajstič v prvenstvu, s čimer so zadržali tretje mesto, s tem pa pet točk zaostanka za drugim Gorenjem ter pet točk prednosti pred četrtim Trimom. Krčani so na drugi strani izgubili 19. tekmo in so še naprej prikovani na dno lestvice.

Krško se je enakovredno upiralo Mariboru do šeste minute in rezultata 3:3, nato pa so Štajerci s tremi zaporednimi goli pobegnili na 6:3. A se domači še niso povsem predali. V 17. minuti so se približali na 10:11.

Toda do 25. minute so gosti zadevali kot za stavo in povedli 18:10. V drugem delu sta ekipi izmenično dosegali gole, a mariborska prednost je kljub vsemu naraščala, do konca na +11.

Prvi strelec je bil gostujoči igralec Tadej Sok s sedmimi goli, šest jih je dal Grega Jamnik, na drugi strani so po petkrat zadeli Andraž Dragan, Tadej Sobotič, Matic Kastelic in Marko Sintič.

Krško bo prihodnjo soboto gostovalo pri Urbanscape Loki, Maribor Branik bo gostil Slovenj Gradec 2011.