14. 3. 2015

Slovenj Gradec 2011 - Sevnica 22:23 (10:11)

Sevničani so v 20. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške dosegli zelo pomembno zmago v boju za obstanek. Na gostovanju so sevniški rokometaši premagali Slovenj Gradec 2011 s 23:22 (11:10).

SLOVENJ GRADEC - SEVNICA 22:23 (10:13)

Slovenj Gradec - Športna dvorana, gledalcev: 650, sodnika: Kavalar (Celje) in Lah (Ormož).

Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Šavc 2, Voršič 2, Zbičajnik, Čivčić 2, Ovniček 5 (1), Levc, Kresnik, Humek, Kobold 3, Šol 4, Krevs 1, Poklič 1, Soldo, Podstenšek 1 (1), Štumpfl 1.

Sevnica: Gerčar, Berčko 2, Krnc, Djurdjevič 6 (1), Brglez, Cigler 1, Gorenjak 4, Kuhar, Brilej 2, Bezgovšek 1, Gjerek 2, Pernovšek, Župevc, Krnc, Fižuleto 5, Mrgole.

Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 4 (2), Sevnica 2 (1).

Izključitve: Slovenj Gradec 2011 10 minut, Sevnica 14 minut.

Sevnica je prišla do četrte prvenstvene zmage in na lestvici prehitela dvanajsti Sviš. Slovenj Gradec je vpisal 12. poraz in je deveti.

Tekma je bila izenačena do 6:6. Gosti so nato povedli za dva gola, razliko so povečali že na 12:8, nekoliko pa so si domači delo olajšali do polčasa, na katerega so šli s tremi goli zaostanka.

Takoj po vrnitvi na igrišče je Sevnica spet prišla do +4, nato pa dva oziroma tri gole prednosti držala vse do zadnjih minut, ko se je Slovenj Gradec povsem približal in izenačil na 21:21. Še zadnje izenačenje so zmogli pri 22:22, česa več pa ne.

Šest golov je zadel Miloš Djurdjevič, na drugi strani je Rok Ovniček zadel petkrat.

Slovenj Gradec bo čez teden dni gostoval v Mariboru, Sevnica bo gostila Jeruzalem Ormož.