14. 3. 2015

Riko Ribnica - Urbanscape Loka 28:24 (13:11)

Ribničani so z zmago v 20. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške zadržali peto mesto na prvenstveni lestvici. Na domačem igrišču so bili boljši od ekipe Urbanscape Loka z rezultatom 28:24 (13:11).

RIKO RIBNICA - URBANSCAPE LOKA 28:24 (13:11)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Turnšek in Cvetko (oba Celje).

Riko Ribnica: Leban 9 (1), Fink 2, Atanasov, Kljun, Grebenc 3, Henigman 5, Skušek 4, Andoljšek, Pucelj 3, Pahulje, Nosan 1, Klarič, Marković 1, Perovšek, Knavs, Košmrlj.

Urbanscape Loka: M. Vrbinc 1, Rakovec, Šibanc 2, Lapajne 9 (4), Kavčič, Štremfelj, Korošec 1, Čebron, Cingesar 1, Bradeško 3, Pajntar, Rant, Dolenec 2, Rebič 2, Setnikar 3, A. Vrbinc.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (1), Urbanscape Loka 4 (4).

Izključitve: Riko Ribnica 6 minut, Urbanscape Loka 0 minut.

Ribnica je z zmago, ki si jo je priigrala z dobro končnico prvega polčasa in odločnim drugim delom tekme, zadržala peto mesto na lestvici, medtem ko je Loka po enajstem porazu padla na deveto mesto.

Škofjeločani so tekmo odločno začeli in po treh minutah vodili s 3:0. Tudi v nadaljevanju so bili gosti tisti, ki so bili ves čas vsaj rahlo v ospredju. Domači so jih nekajkrat ujeli, tekmeci pa so se jim vedno znova izvili.

Do svojega prvega vodstva na tekmi so domači prišli šele v 28. minuti z 12:11, izid polčasa pa je postavil Patrik Leban po delnem izidu 4:0. V drugem polčasu so Ribničani prednost hitro še oplemenitili, v 42. minuti po golu Jana Puclja vodili že z 22:15, kar je bil dovolj velik naskok za relativno mirno končnico. Goste so namreč najbližje spustili na štiri zadetke.

Pri domačih je bil z devetimi zadetki najuspešnejši Patrik Leban, pri gostih jih je toliko dosegel Januš Lapajne.