28. 3. 2015

Slovenj Gradec 2011 - Urbanscape Loka 20:28 (13:12)

V 22. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške je Slovenj Gradec 2011 doživel štirinajsti poraz. V domači dvorani je izgubil proti ekipi Urbanscape Loka, ki je bila boljša z rezultatom 28:20 (12:13).

SLOVENJ GRADEC 2011 - URBANSCAPE LOKA 20:28 (13:12)

Slovenj Gradec - Športna dvorana, gledalcev: 550, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).

Slovenj Gradec 2011: Humek, Ošlovnik, Šavc 2, Voršič 1, Zbičajnik, Čivčič 3 (1), Doberšek 2, Kresnik, Kobold 6 (1), Šol 4, Krevs, Poklič, Plešej, Podstenšek 1, Štumpfl 1, Levc.

Urbanscape Loka: M. Vrbinc, Rakovec, Šibanc, Lapajne 4 (2), Kavčič 3, Jesenko, Korošec 6, Čebron, Cingesar 6, Bradeško 2, Dolenec 3, Panjtar, Bergant, Rebič, Setnikar 4 (3), A. Vrbinc.

Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 2 (2), Urbanscape Loka 6 (5).

Izključitve: Slovenj Gradec 2011 12 minut, Urbanscape Loka 6 minut.

Gorenjska zasedba je slavila na Koroškem in se povzpela na šesto mesto v 1. NLB Leasing ligi, medtem ko ekipa iz Slovenj Gradca ostaja na desetem mestu s 16 točkami.

Izbranci domačega trenerja Sebastjana Soviča so bili v začetku prvega polčasa vseskozi v zaostanku, zato pa so končnico odigrali sijajno in na polčas odšli z golom prednosti (13:12).

V nadaljevanju je potekal izenačen boj do izida 19:19, nato pa so Škofjeločani izkoristili številne vrzeli in strelski mrk pri gostiteljih ter tekmo zanesljivo pripeljali do srečnega konca.

V gorenjski zasedbi sta bila najbolj učinkovita Jan Korošec in Mario Cingesar, v koroški Tadej Kobold, vsi so dosegli po šest zadetkov.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu v petek, 10. aprila, gostovala v Ljubljani, Urbanscape Loka pa bo dan kasneje gostila ormoški Jeruzalem.