28. 3. 2015

Jeruzalem Ormož - Maribor Branik 22:31 (9:13)

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v 22. krogu v 1. NLB Leasing ligi doživeli dvanajsti poraz. V domači dvorani na Hardeku so izgubili proti gostujočemu Mariboru Braniku z 22:31 (9:13).

JERUZALEM ORMOŽ - MARIBOR BRANIK 22:31 (9:13)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 300, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).

Jeruzalem Ormož: Balent, Škalički, Kolmančič 1, Bogadi 1, Radujković 3, B. Čudič 8 (5), Veselko 2, Topolovec 2, Lukman, Grizolt, Kocbek 2, Ozmec, Mesarić 3, Levak, Petrovič, Rajšp.

Maribor Branik: G. Čudič, Kastelic, Taletović, Cingesar 5, Žmavc 1, Kaleb 7, Poklar 2, Sok 7 (1), Fidel, Žabič 3, Špende, Verdinek, Brajović 4, Mlakar 2.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 6 (5), Maribor Branik 2 (1).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 6 minut, Maribor Branik 16 minut.

Mariborčani so po pričakovanju zmagali v Ormožu in se utrdili na tretjem mestu (imajo 37 točk) v elitni rokometni ligi, Ormožani pa so navkljub porazu na sredini lestvice (deveto mesto z 18 točkami).

"Vinarji" so tekmo dobro začeli, v 14. minuti vodili s 5:3, a nato so na igrišču zagospodarili gosti. Najvišje vodstvo so si Mariborčani priigrali tik pred odhodom na veliki odmor (13:8).

V drugem polčasu so izbranci mariborskega trenerja Borisa Deniča zlahka nadzorovali gostitelje. Po vodstvu gostujoče ekipe s 24:14 pa je bilo jasno, da bosta točki romali v štajersko prestolnico.

V mariborski ekipi sta bila najbolj učinkovita Ante Kaleb in Tadej Sok, oba sta dosegla po sedem golov, Bojan Čudič pa je za ormoško dosegel osem zadetkov.

Ormoška zasedba bo v prihodnjem krogu v soboto, 11. aprila, gostovala v Škofji Loki, mariborska pa bo dan kasneje gostila Istrabenz Pline Izolo.