Mlinotest Ajdovščina – ŽURD Koper 30:23 (15:13)

Mlinotest Ajdovščina – ŽURD Koper      30:23 (15:13)

Ajdovščina – Športni center Police, gledalcev 100, sodnika: Gorenc  in Šebek.

MLINOTEST AJDOVŠČINA: Tomšič, Srečkovič, Lokar, Polanc, Močnik, Tripkovič, Rojc 12 (4), Svetik 4, Kavčič 3, Jonovič, Čajko 7, Pipan, Schuster, Sanabor, Brecelj, Ferfolja 4 (1).

ŽURD KOPER: Bajič 4, Škabar 1, Munda 1, Gojkovič 2, Likar, Petrinja, Simončič, Fidel, Udovič, Leški 5 (2), Zorko, Bytigi 7 (1), Klobas, Cuder 3.

Sedemmetrovke:  Mlinotest Ajdovščina 7 (5), ŽURD. Koper  4 (3).

Izključitve: Mlinotest Ajdovščina  4, ŽURD Koper  6 minut.

Ajdovke so rezultat kontrolirale skozi celo tekmo. Po začetnem vodstvu so igralke Kopra v 12. minuti rezultat prvič izenačile na 4:4, vendar so ajdovske igralke nato spet prevzele pobudo in na polčas odšle z razliko dveh golov (15:13).

Po uvodnih minutah drugega polčasa, ko so igralke varovanke trenerja Vidmarja povedle 17:14, so jih Koprčanke z delnim izidom 3:0 ulovile in izenačile na 17:17. Po trikratnem izenačenju  so potem  mlinarke  strnile vrste in prevzele pobudo ter do konca igre kontrolirale rezultat in na koncu slavile z plus 7 golov, kar je bila največja razlika na tekmi. Končni rezultat 30:23. Pri domačinih je izstopala Tina Rojc z 12 zadetki , pri gostih pa Bytigi Mirjeta z 7 goli.

Mlinotest v naslednjem krogu,ki bo 8. aprila, gostuje pri Braniku v Mariboru, ekipa Kopra pa gosti Gen-I-Zagorje-