4. 4. 2015

Naklo Peko Tržič - Piran 32:28 (18:16)

V 1. A DRL za ženske sta Naklo Peko Tržič in Piran vnaprej odigrala tekmo 19. kroga. Pred domačimi gledalci so bile uspešnejše Gorenjke, ki so z rezultatom 32:28 (18:16) dosegle tretjo zmago v letošnji sezoni.

NAKLO PEKO TRŽIČ - PIRAN 32:28 (18:16)

Strahinj - BCS Strahinj, gledalcev: 40, sodnika: Parezanovič in Lesar.

Naklo Peko Tržič: Fister 4, Zelnik 4, Završnik 6 (4),  Škrjanec  2, Vertačnik 5, Gaber, Klemenčič, Korošec , Žnidaršič, Košir, Fuchs 1, Akalovič 7, Jekovec 3, Likozar, Podobnik.

Piran: Spahić, Terčič 1, Krajnc 10, Avsec, Panger 3, Stojilkovič 3, Šabič, Milaković 7, Tatič, Kraja, Unuk 2, Medić 2.

Sedemmetrovke: Naklo Peko Tržič 5 (4), Piran 6 (2).

Izključitve: Naklo Peko Tržič 4 minute, Piran 10 minut.

Po začetnem vodstvu domačih s 5:2 so gostje naredile preobrat in z delnim rezultatom 8:1 povedle z 10:6. Po minuti odmora so se domačinke ponovno zbrale in na odmor odšle z dvema goloma prednosti. Rezultat ob polčasu je bil 18:16.

V drugem delu igre so bile domače igralke ves čas v vodstvu. Vodile so že za pet zadetkov pri rezultatu 25:20. Prednost so gostje skoraj izničile in se približale le na gol zaostanka pri 29:28. S fanatično borbo v obrambi in na krilih odličnih obramb Likozarjeve gostjam do konca niso dovolile več zadetka.

S hitro igro in domiselnimi akcijami so tekmo zaključile z zmago 32:28. Domača ekipa je s srčno in borbeno igro zasluženo osvojila par točk proti favoriziranim gostjam iz Pirana. Rokometašice RK Naklo Peko Tržič  bodo v 20. krogu gostovale v Ajdovščini. (pb)