5. 4. 2015

Slovenski kadeti že tretjič zapored zmagovalci turnirja v Bugojnu

V finalu močnega mednarodnega turnirja kadetskih reprezentanc (U-19) v Bugojnu sta nastopili reprezentanci Slovenije in Hrvaške. Boljši so bili mladi Slovenci, ki so zmagali s 24:21 (10:13) in že tretjič zapored postal zmagovalci turnirja.

Finale je bil pravzaprav ponovitev lanskega finala v Bugojnu, v katerem so bili uspešnejši mladi Slovenci. V zaključnem dejanju turnirja z imenom "Rokomet je moja prihodnost" je ekipa selektorja Janija Klemenčiča v drugem polčasu naredila preobrat in v svojem tretjem nastopu na turnirju v Bugojnu tretjič osvojila prvo mesto. Na tekmi za tretje mesto je Poljska premagala Katar s 27:22 (16:10).

KONČNI VRSTNI RED: 1. SLOVENIJA, 2. Hrvaška, 3. Poljska, 4. Katar, 5. Slovaška, 6. Srbija, 7. Bosna in Hercegovina, 8. Makedonija.

Najboljši igralec turnirja: Petar Medić (Hrvaška)

Najboljši vratar turnirja: Urh Kastelic (Slovenija)

Najboljši strelec turnirja: Vladan Lončar (Bosna in Hercegovina, 37 golov)

V skupini so bili nasprotniki naših kadetov (igralci, rojeni leta 1996 in mlajši) Srbija, Slovaška in Hrvaška, v drugi skupini pa so igrale reprezentance Bosne in Hercegovine, Katarja, Makedonije in Poljske. V svoji skupini je Slovenija osvojila prvo mesto: najprej je premagala Srbijo s 30:21, nato Slovaško z 31:19, na odločilni tekmi pa je remizirala s Hrvaško (25:25). A zaradi boljše skupne razlike v golih je prvo mesto v skupini osvojila Slovenija, drugo pa Hrvaška, obe pa sta se uvrstili v polfinale.

Ekipa selektorja Janija Klemenčiča je v polfinalu upravičila vlogo favorita proti Katarju in visoko zmagala s sedmimi goli razlike (26:19). V slovenski reprezentanci je poleg vratarja Urha Kastelica znova blestel Blaž Janc, ki je dosegel šest zadetkov. V drugem polfinalu je bila Hrvaška boljša od Poljske z 22:20.

Na turnirju v Bugojnu v Bosni in Hercegovini, na katerem je bila v prejšnjih dveh letih že dvakrat najboljša, je slovenska kadetska reprezentanca nastopala tudi v okviru priprav za svetovno prvenstvo v Rusiji. Za generacijo slovenskih kadetov, ki je lani osvojila zlato kolajno na olimpijskih igrah svetovne mladine v Nanjingu na Kitajskem, je bila to dragocena in dobrodošla preizkušnja. Trener Jani Klemenčič je tokrat v strokovni štab vključil še Marjana Potokarja in Slavka Iveziča, selektorja mladinske reprezentance.

Kadetska reprezentanca Slovenije: Urh Kastelic (Maribor Branik), Žiga Urbič (Trimo Trebnje), Gašper Perko (Krško), Tilen Sokolič (Koper 2013), Jure Kocbek (Jeruzalem Ormož), Aleks Kavčič (Urbanscape Loka), Alex Vlah (Koper 2013), Rok Cvetko (Celje Pivovarna Laško), Matic Kotar (Trimo Trebnje), Blaž Janc (Celje Pivovarna Laško), Jan Prevolnik (Slovan), Gal Marguč (Celje Pivovarna Laško), Nejc Planinc (Slovan), Darko Stojnič (Slovan), Jure Škafar (Krško), Jakob Beđeti (Celje Pivovarna Laško).

URNIK IN REZULTATI TEKEM SLOVENIJE NA TURNIRJU V BUGOJNU:

Četrtek, 2. april 2015:

Slovenija - Srbija 30:21 (17:11; Janc 5, Sokolič in Cvetko po 4; Maksić 5, Kurteš 4)

Slovenija - Slovaška 31:19 (14:10; Janc 6, Planinc in Marguč po 5; Wilga 5, Ficza in Franta po 3)

Petek, 3. april 2015:

Slovenija - Hrvaška 25:25 (14:14; Janc 8, Kotar 4, Sokolič 3, Kastelic 16 obramb; Zobec in Vrdoljak po 5)