27. 7. 2015

Mlajši kadeti so nastope na olimpijske festivalu evropske mladine začeli s porazom proti Franciji

V prvem dvoboju skupine B olimpijskega festivala evropske mladine so varovanci trenerja Saše Prapotnika morali priznati premoč telesno močnejših Francozom, ki so slavili z 32:29 (17:12). Jutri naše čaka tekma s Švico.

Uvodne minute so  bile izenačene, mladi slovenski upi pa so se v težavah znašli po prvih izključitvah, ko so Francozi prišli do prednosti, oziroma do vodstva z 8:6. Našim je sicer uspel preobrat za vodstvo z 9:8, a v nadaljevanju je bilo vse v znaku galskih petelinov, ki so prvi polčas dobili s 17:12, v nadaljevanju pa so vodili že s 23:15. Toda mladi Slovenci se niso predali, v dramatični končnici so dvakrat prišli do dveh zadetkov zaostanka in napada za znižanje vodstva, a žal niso bili dovolj natančni.