31. 7. 2015

Mlajši kadeti v boj za zlato kolajno

Slovenskim fantom letnika 1998 in mlajšim je z zmago nad Nemčijo uspel preboj v veliki finale olimpijskega festivala evropskih iger v Tbilisiju.

Slovenija se je z zmago nad Nemčijo uvrstila v finale rokometnega turnirja na olimpijskem festivalu evropske mladine v Gruziji. Začetek je bil odličen, saj so naši povedli s 6:1. Sledilo je nekaj napak v napadu, ki so jih Nemci takoj kaznovali s štirimi lahkimi goli v mreži Marka Ferjana, ki je do odmora zbral pet obramb. Nemci so v 24. minuti najprej izenačili (9:9), nato v 26. minuti celo povedli z 10:9. Toda Sloveniji je uspel odličen zaključek prvega polčasa in z delnim izidom 3:0 je četa trenerja Saše Prapotnika odšla na odmor z dvema goloma prednosti (12:10).

Slovenija je tudi drugi polčas začela odlično in v 37. minuti povedla s 16:11. Sledile so krizne minute naših fantov, predvsem v obrambi, kjer se ekipi nikakor ni uspelo obraniti. To so s pridom izkoristili Nemci in v 46. minuti izid izenačili na 19:19. Menjava v golu je obrodila s sadovi, saj je Gašper Dobaj zbral pet obramb, steklo je v napadu in Slovenija je povedla s 26:20). V napadu je bil nezaustavljiv Tilen Kosi, ki je v drugem delu dosegel kar sedem zadetkov. Za zasluženo veselje ob uvrstitvi v veliki finale! Fantje imajo v soboto, 1. avgusta priložnost obraniti zlato kolajno generacije 1996 pred dvema letoma v Utrechtu.

SLOVENIJA – NEMČIJA 28:23 (12: 10)

Slovenija: Ferjan (7 obramb), Dobaj (5 obramb); Kunst, Drobež 4, A. Dobovičnik 1, Ocvirk 8 (4), Horvat, Kavčič, Rozman 3, Mi. Kotar 2, Ma. Kotar, Alagić 1, T. Dobovičnik 1, Ozmec, Kosi 8. Trener: Saša Prapotnik